Садівникам

Правила обрізки троянд на зиму: ніяких втрат, а тільки пишне цвітіння

Добрий день, дорогі Передплатники!Для того, щоб троянди на наступний сезон цвіли рясно і тривало, перед укриттям на зиму з ними проводять процедуру обрізки. Як правильно це зробити, щоб ваша королева саду благополучно перезимувала і радувала вас своєю красою вже з весни, розповість сьогодні наша команда. Осіння обрізка необхідна для того, щоб забезпечити рослину достатньою кількістю світла, повітря, підвищити рівень його зимостійкості.

Також після процедури видалення старих гілок відбувається стимулювання закладки нових бутонів на майбутній сезон. Зрізають слабкі і хворі стебла, розпустилися пізно бутони. Після проведення обрізки кущ повинен мати тільки здерев’янілі потужні пагони з парою сплячих бруньок.

Залишені молоді незміцнілі гілки можуть стати причиною ураження всієї рослини грибками. Підлягають видаленню і гілки віком старше 3 років з підсохлої кіркою. Секрети грамотної обрезкічтоби принести троянді користь, дотримуйтеся декількох рекомендацій при обрізку:використовуйте якісний, гострий інструмент, попередньо його продезінфікувавши.

Для видалення товстих пагонів застосовуйте ножівку, щоб уникнути травмування культури. Вибирайте місце для зрізу на відстані до 1 см над набряклою, але не встигла прорости ниркою. Зріз виконують під нахилом, після чого його обробляють садовим варом.

Найбільш вдалий час для проведення процедури-кінець жовтня. День повинен стояти ясний і безвітряний. Занадто багато видаляти не варто, не перестарайтеся.

Обрізка з урахуванням сортівпроцедуру проводять з урахуванням сорту троянди, її розміру, інтенсивності росту. І ось в залежності від усього цього проводять один з типів обрізки:коротка, після якої у куща залишається тільки сама підстава з парою сплячих бруньок. Підходить даний вид для тих груп, гілки яких сильно кущаться.

Це поліантові, дорослі, повністю сформовані кущі плетистих і чайно-гібридних груп, а також домашні міні-кущики. Середня, при якій зрізають все ослаблені пагони, а решта обрізаються наполовину. Від поверхні Землі має залишатися до 30 см гілок з 4 нирками.

Така процедура підходить для більшості груп троянд, виняток — паркові та англійські, видові та старовинні сорти. Довга або щадна обрізка залишає 2/3 висоти гілок з 10 нирками. Занадто часто цей вид не застосовують, інакше рослина з часом не так рясно цвіте.

Підходить для старовинних, видових, бельгійських, паркових, англійських, чайно-гібридних троянд, схильних до інтенсивного росту. В’юнкі з дрібними квітами, а також почвопокривні сорти троянд не потребують даному виді обрізки. Нічого складного в осінній обрізку троянд немає.
Головне – у всьому знати міру. А ви практикуєте Осіннє видалення зайвого на ваших королевах саду? Діліться з нами в коментарях.

Related posts

Leave a Comment