Відносини та весілля

Шабаш, ішхан і каворкін. Як вірмени відзначають весілля?

Вірменська весілля-процес досить складний і довгий, часто в деталях відрізняється від однієї вірменської сім’ї до іншої. Залежно від походження, соціального стану, достатку і т. д.

є між усіма вірменськими весіллями і багато чого спільного. Спробуємо коротко описати. Перш за все, на вірменське весілля (աարսան [ք [харсанік]) прийнято збирати якомога більше гостей – родичів, друзів, друзів родичів, родичів друзів.

.. Двісті чоловік в один банкетний зал-тут не межа! Грошей на весілля вірмени не шкодують від слова зовсім.

Адже ця відмінна можливість і себе показати, і на інших подивитися!Вірменські весілля завжди граються з великою помпою і зі здоровою дещицею дотримання старовинних Вірменських традицій. Запрошуються вірменські музиканти, які грають на народних Вірменських інструментах: зурнах і дудуках. Під музику танцюють, до речі все: навіть офіціанти, що виносять підноси з шашликом.

🙂 Що їдять і п’ють на Вірменському весіллястоли на Вірменському весіллі завжди рясно заставляються стравами, на яких, крім традиційних червоної і чорної ікри і т. д, особливу роль відводять вірменським національним стравам. Так, неодмінно повинні гості спробувати хоровац( Вірменський шашлик), бастурму, суджук і і хашламу, ішхана – смажену на рожні знамениту форель, що мешкає тільки в озері Севан у Вірменії.

До вибору спиртного для весілля вірмени підходять з особливим пієтетом. Тільки кращий коньяк з Вірменії, тільки кращі вина і горілка, бажано теж вірменські (Тутова Огі і т. д).

Звучать довгі тости, під які можна встигнути поїсти, поспілкуватися з гостями або просто відпочити. Цікаво, що при всій великій кількості спиртного напитися вірменину на весіллі вважається превеликим ганьбою. Тому ніхто і не напивається.

Шабаш, биття тарілок і діти на руках цікаво, що на відміну від російської, на Вірменському весіллі наречену не крадуть. Зате є інші прекрасні звичаї. Наприклад, нареченій дають хлопчика або дівчинку на руки потримати – в залежності від того, кого хоче першим подарувати світу нова сім’я.

Інший цікавий звичай-танець нареченої з грошима (шабаш). Під час національного танцю наречену гості обсипають грошима. Якщо в руки дівчині не вміщаються купюри – їх кладуть на спеціальний піднос.

Часом грошей під час шабашу може так багато бути, що вони легко окупають все торжество. До речі, гроші забирає не тільки наречена – іноді частина купюр дістається маленьким дітям, що допомагає нареченій збирати їх з підлоги. А ще на Вірменському весіллі наречений і наречена на щастя б’ють тарілки.

Зазвичай першим розбиває тарілку чоловік. Але буває, що посуд б’ють дружина і чоловік одночасно. Що символізує рівність між подружжям.

Вінчання важливий момент для будь-якої вірменської весілля. Найкраще вважається для молодих повінчатися в Ечміадзіні – Стародавньому центрі Вірменської християнської Апостольської церкви (ААЦ). Кавор і каворкінважную роль у вірменському весіллі грають кавор і каворкін – хрещені батько і мати, часто відповідають за організацію свята, вибір гостей.
Під час вінчання тримають над головами молодих схрещені меч і піхви. Також вони стежать за порядком під час весілля, і за таким важливим моментом, щоб під час весілля ніхто між нареченою і нареченим навіть випадково не пройшов. Одним словом: вірменське весілля-це велике і воістину гарне свято, яке краще один раз побачити, ніж сто разів про нього почути!

Related posts

Leave a Comment