Дослідження

Зеброві амадіни приголомшливо впізнають птахів по пісні

“У них спостерігається те, що ми називаємо суспільство “синтезу і розпаду” в тому плані, що вони розділяються, а потім знову збираються разом, — сказав Теніссен. – Вони не хочуть відокремлюватися від зграї, так що, якщо один з них втрачається, вони можуть прокричати: “Гей, Тед, ми тут”. Або, якщо один з них сидить у гнізді, коли інші видобувають їжу, особина може дати сигнал, щоб запитати, чи безпечно повертатися до гнізда».

На даний момент Теніссен містить кілька десятків зебрових амадин а авіаріях на території кампуса і навколо нього, 20 з них були використані в його останньому дослідженні. В експерименті, що складався з двох частин, двадцять зебрових амадин, що містилися в неволі, були натреновані розрізняти різних птахів і їх вокалізації. Спершу одна половина птахів була перевірена на запам’ятовування пісень, а в іншої оцінювали розпізнавання контактних і віддалених сигналів.

Потім вони обмінялися завданнями. Після цього зеброві амадіни поодинці поміщалися в камеру і слухали звуки для вироблення системи заохочення. Метою було натренувати їх на конкретну зеброву амадину.

Для цього птахам давали послухати різні записи відмінних вокалізацій конкретної птиці, щоб вони їх запам’ятали. Піддослідні птахи могли включити аудіозапис вокалізації зебрової амадіни, натиснувши дзьобом на клавішу в камері. Якщо вони чекали закінчення всієї шестисекундного запису і вона була в групі заохочення, то птахи отримували корм.

Якщо вони натискали на клавішу до закінчення запису, то переходили до наступної. Через кілька спроб амадіни змогли навчитися відрізняти, які вокалізації давали корм, а які можна було пропустити. Потім зеброві амадини представили ще більше аудіозаписів від нових зебрових амадин, щоб навчити їх розрізняти, які вокалізації належать певній птиці.

Незабаром вони навчилися відрізняти 16 різних зебрових амадин. Насправді зеброві амадини – і самці, і самки-проявили себе в тестах так добре, що чотирьом з них було дано більш складне завдання по розрізненню 56 різних зебрових амадин. В середньому вони успішно розпізнали 42 різні зеброві амадини, грунтуючись на їх характерних звуках.

Крім того, вони все ще могли визначити цих птахів за їхніми звуками через місяць. «Я дуже вражений видатною пам’яттю, яку зеброві амадини використовують для інтерпретації сигналів спілкування—, – сказав Теніссен. – Попередні дослідження показують, що співочі птахи здатні використовувати найпростіший синтаксис для передачі складних смислів і що у багатьох видів птахів пісні вивчаються за допомогою імітації.

Зараз очевидно, що мозок співочих птахів заточений під голосове спілкування». Джерело. Переклад Антон Меньшенин, редактор Марлен Тальберг.

Related posts

Leave a Comment