Дослідження

Ціанобактерії: маленькі організми на службі медицини та біотехнологій

Перед людством вже зараз стоїть ряд проблем, що вимагають якнайшвидшого вирішення. Серед них постійно зростаюча чисельність населення, підвищення вимог до рівня життя та екологічні виклики, такі як антропогенна зміна клімату, забруднення океану, зниження продуктивності орних земель та виснаження викопних ресурсів. Федеральне міністерство освіти і наукових досліджень Німеччини обрало для 2020-21 наукового року тему біоекономіки, щоб шукати рішення за допомогою маленьких героїв.

» Зірки ” біоекономіки-це білки, водорості, мікроорганізми та інші крихітні створіння з великим потенціалом. На кафедрі технічної біохімії Дрезденського технічного університету дослідники зосередять увагу на деяких найстаріших “супергероях”, наприклад ціанобактеріях (Cyanobacteria). Всього існує близько 2000 видів ціанобактерій, багато з яких погано вивчені.

Доктор Пол Д’агостіно, професор Тобіас Гульдер та їх команда, у тому числі Мішель Герінгер( з технічного університету в Кайзерслаутерні), Майкл Лакатос та Патрік Юнг (обидва з Університету прикладних наук Кайзерслаутерна), сподіваються, що дослідження незвичайних ціанобактерій дасть багатообіцяючі результати та зробить інноваційний внесок у біоекономіку. “Мікроорганізми виробляють органічні молекули з великим потенціалом у багатьох сферах застосування. Істотно, що незвичайні організми часто виробляють нові біологічно активні речовини.

Відкриття таких нових біологічно активних молекул має велике значення, якщо ми, наприклад, хочемо знайти рішення нових проблем в медицині, таких як коронавірус або прогресуючий розвиток стійкості до наявних лікарських речовин. Тому в рамках дослідження ми хотіли б вивчити генетичний потенціал ціанобактерій для використання їх при виробництві інноваційних фармацевтичних інгредієнтів”, – пояснив Гульдер. В якості першого кроку команда дослідників передбачить потенціал природних сполук шляхом секвенування геномів і подальшого біоінформаційного аналізу.

Результати можуть бути перенесені на цілеспрямоване відкриття нових молекул з використанням сучасних методів синтетичної біології та біотехнології. Фінальною стадією проекту має стати виробництво і опис цих природних сполук, а також застосування ферментів, що виробляють ці сполуки, в якості біокаталізаторів для розробки стійких хімічних процесів. Джерело.
Віра Круз, автор блогу огляди фільмів і книг віри Круз.

Related posts

Leave a Comment