Конференція Високопродуктивні обчислення, Київ, 13-15 жовтня 2014

Tilera представляє серверні процесори з 100 ядрами

31 січня 2012

Компанія Tilera анонсувала процесори TILE-Gx для серверів та хмарних обчислювальних систем. У новій лінійці процесорів від 36 до 100 ядер, вони виконуються за 40-нм технологією. Підтримується робота з операційними системами Linux та 64-бітними програмами. Вбудована мережа iMesh дозволяє ядрам взаємодіяти між собою.

На відміну від традиційних x86-сумісних процесорів, TILE-Gx, за твердженням виробника, мають вищий показник продуктивності у розрахунку на один ват енергії. Вони споживають до 24 Вт.

Процесори розраховані на використання у системах, які виконують велику кількість інтернет-транзакцій. Спочатку Tilera запропонувала модифікацію чіпа з тактовою частотою 1,2 GHz, пізніше стануть доступними версії з частотами 1 та 1,5 GHz.

Останнє покоління лінійки процесорів має від 16 до 100 ядер, які поєднані між собою вбудованим інтерконектом iMesh. Кожне ядро складається з повнофункціонального процесора з L1 та L2 кешем, а також неблокуючого комутатора, який об’єднує ядра у мережу. Кожне ядро може обслуговувати повноцінну операційну систему, або кілька ядер можуть об’єднатись для роботи у мультипроцесорній ОС типу Linux.

Tile-Gx block diagram

Процесори лінійки TILE-Gx зменшують вимоги до апаратного забезпечення материнської плати завдяки інтегрованим наборам контролерів, тому відпадає необхідність у північному та південному мостах на платі. Система динамічного розподіленого кеша дозволяє масштабувати продуктивність у застосуваннях з потоками та спільною пам’яттю.

Процесори TILE-Gx програмуються на звичайному C та С++, що дозволяє розробникам використовувати існуючі модулі. Ядра можна об’єднувати у кластери для отримання необхідної продуктивності для кожного додатка. Кілька віртуалізованих операційних систем можуть одночасно працювати на різних ядрах TILE-Gx. Це може замінити використання кількох CPU та підсистему потокових процесорів для обробки даних та керування.

Теги: інтерконект, процесори, хмарні обчислення

Матеріали за темою:

Коментарі