Конференція Високопродуктивні обчислення, Київ, 13-15 жовтня 2014

Суперкомп’ютер охолоджується ґрунтовими водами

Новітня система охолодження використовує звичайні ґрунтові води для економії у Національній тихоокеанській північно-західній лабораторії, яка експлуатує новий кластер Olympus продуктивністю 162 TFlops.

Департамент енергії — не новачок у суперком’ютерній галузі, а його Національна тихоокеанська північно-західна лабораторія довела, що може бути новатором у цій області, завдяки унікальному підхіду до охолодження найновішого суперкомп’ютера Olympus із використанням ґрунтових вод. Новітня система охолодження дає надзвичайну економію при експлуатації кластера потужністю 162 TFlops, який застосовується у дослідженнях з енергетики, хімії та динаміки рідин.

Більшість суперкомп’ютерів у якості системи охолодження використовують кондиціонери повітря або охолоджену воду. Суперкомп’ютер Olympus, на відміну від інших, охолоджується ґрунтовими водами температурою 18 ⁰C. Вода циркулює по замкненому контуру з труб, які поглинають тепло, що виникає в обчислювальній машині.

При такому підході досягається економія енергії на систему охолодження на рівні 70%, що у грошовому еквіваленті складає близько 60 тис. доларів на рік. «Нам не потрібна механічна система охолодження, чіллери, ми охолоджуємо недалеко від джерела тепла. Наша система охолодження лише споживає енергію на циркуляції води по трубах»,— сказав Кевін Реджімбал, директор Лабораторії, пояснюючи причини економії.

На даний момент Olympus використовується у дослідженнях майбутніх потужних грід-інфраструктур та перспективних акумуляторів. Він також застосовується для збільшення точності розв’язання складних задач хімії великого масштабу та покращення моделювання забруднення води та ґрунту.

Пікова продуктивність Olympus складає 162 TFlops, загальний обсяг оперативної пам’яті — 38,7 TB, обсяг сховища — 4 PB. Основою суперкомп’ютера є 1200 16-ядерні процесори AMD. Він розташований у окремому приміщенні площею 1000 м2.

Хоча підземні води використовуються лише на кластері Olympus, а решта кластерів Лабораторії використовують традиційні методи охолодження, Реджімбал каже, що Лабораторія задоволена результатами нової системи і розглядає можливість модернізації усіх кластерів.

Теги: AMD, Green, грід, охолодження, суперкомп'ютер, технології

Матеріали за темою:

Коментарі