Конференція Високопродуктивні обчислення, Київ, 13-15 жовтня 2014

Хмарні сервіси на порядок дорожчі кластерів для наукових застосувань

Публічні хмарні обчислювальні оточення для наукових застосувань можуть потенціально коштувати в 13 разів дорожче, ніж існуючі суперкомп’ютерні центри Департаменту Енергії США, сказано у заключному звіті дворічного федерального дослідження.

У дослідженні, опублікованому у грудні 2011, описується побудова приватного хмарного сервісу Magellan, побудованого Провідним обчислювальним центром Аргони (ALCF) та Національним науковим обчислювальним центром дослідження енергії (NERSC), а також дослідження ставлення науковців до хмарних обчислень та оцінки вартості експлуатації наукових застосувань у комерційній хмарі.

У останньому питанні дослідження виявилось, що перехід NERSC або ALCF на Amazon Web Services буде коштувати на порядок дорожче, ніж їхні поточні загальні бюджети на експлуатацію кластера. У випадку NERSC дослідження показало, що загальна щорічна вартість хмарних обчислень складе 200 млн. доларів – очевидно, занадто багато для організації, яка має загальний річний бюджет 55 млн. доларів. Для ALCF вартість буде дещо меншою: лише 180 млн. доларів. При цьому загальний бюджет організації значно менший: лише 41 млн.

Що стосується проекту Magellan, у доповіді говориться про «суттєві проблеми з продуктивністю, надійністю та масштабованістю», хоча, як додається, ПЗ з відкритим кодом, яке застосовувалось для втілення хмари, значно покращилось за два роки проведення дослідження.

Тим не менш, програмні стеки мають недоліки у підсистемах безпеки, обліку та політик розподілу ресурсів, та не в повній мірі відповідають вимогам Департамента енергії, сказано у звіті. І хоча програмні сервіси вже не такі сирі, існує значна кількість недоліків та проблем, які необхідно усунути перед масовим використанням їх у наукових дослідженнях.

Департамент енергії, тим не менш, може отримати корисний досвід від застосування хмарних обчислень. Опитування користувачів NERSC та інших державних обчислювальних центрів показало, що 59% з них бажають керувати програмними оточеннями, а 52% — хотіли б ділитись своїм ПЗ та налаштуваннями з співвиконавцями. Такі вимоги на даний час важко задовольнити на традиційних суперкомп’ютерах. Дані опитування також показали, що коли справа доходить до обчислень, вчених найбільше хвилює питання кількості доступних обчислювальних ресурсів. Більшість респондентів, 72%, вказало, що найбільш привабливою властивістю хмар є «можливість отримати додаткові ресурси».

Автори звіту рекомендують постачальникам обчислювальних ресурсів шукати механізми більш гнучкого розподілу ресурсів. Також вони вказують, що обчислювальні центри повинні розглянути можливість надання вченим спеціалізованих програмних оточень.

На відео Джеф Браутон з NERSC описує обмеження хмарних обчислень, виявлені у проекті Magellan.

Повний текст: Magellan Final Report PDF.

Теги: Amazon, clouds, суперкомп'ютер, хмарні обчислення

Матеріали за темою:

Коментарі