Конференція Високопродуктивні обчислення, Київ, 13-15 жовтня 2014

Initiative for Globus in Europe

Initiative for Globus in Europe (IGE) – це проект сьомої рамкової програми Європейського союзу, створений для координації європейської частини проекту Globus. Основними завданнями IGE є постійна підтримка європейських обчислювальних інфраструктур, просування розробки Globus у відповідності до вимог європейських користувачів та посилення впливу європейських розробників у Globus Alliance. IGE є центральним пунктом зв’язку з Europe of Globus.

The Initiative for Globus in Europe (IGE) — це всеохоплюючий постачальник послуг для Європейських електронних інфраструктур. Він орієнтований на розвиток, налаштування, забезпечення, підтримку та обслуговування компонентів Globus Toolkit та Globus Online, у тісній співпраці з європейською грід-ініціативою (EGI), проектами Розподіленої обчислювальної інфраструктури (DCI) та Організацій стандартів розробки (SDO).

Координуючи діяльність Globus у Європі, IGE проштовхує розробку Globus відповідно до вимог європейських користувачів та посилює виплив європейських розробників у стратегічному плані Globus. Це забезпечує представлення важливих для Європи тем, таких як безпека та конфіденційність даних, захист персональних даних, сумісність із стандартами гріда, які використовуються у Європі для забезпечення системної сумісності, а також аспекти багатонаціональності.

IGE працює як всеохоплюючий постачальник послуг для європейських електронних інфраструктур, які стосуються розробки, налаштування, забезпечення, підтримки та обслуговування компонентів Globus Toolkit. У рамках проекту виконуються наступні заходи:

  • постійний контроль якості програмного забезпечення;
  • експлуатація програмного сховища з розробки European Globus;
  • участь у органах стандартизації та конференціях, які стосуються Globus;
  • підготовка та заохочення кадрів, документування.

Завдання

Головна мета IGE полягає у допомозі європейським розробникам шляхом подолання перешкод у використанні грід-інтерфейсів та забезпеченні простішого та більш ефективного використання ними існуючих обчислювальних потужностей, таких як DEISA та PRACE.

Зокрема, IGE:

  • Адаптує Globus до кращого виконання європейських вимог, координуючи запити європейських користувачів, розробників та постачальників інфраструктур, тим самим сильно впливаючи на розвиток Globus Toolkit з відкритим кодом.
  • Відкриває проекту Globus європейські перспективи, надаючи європейським науковим спільнотам послуги з розробки адаптованого ПЗ, підтримку, навчання та документування. Діє у ролі концентратора для Globus у Європі.
  • Розширює сприйняття Globus у Європі через координоване поширення, стандартизацію та роботу випробувальної інфраструктури, які забезпечують безперешкодне використання грід-інфраструктур у інших частинах світу.

Спільноти користувачів

Значну популярність Globus у Європі показують більш ніж 30 активних прихильників IGE, починаючи від промисловості, наукових кіл, електронних інфраструктур та міжнародних грід-проектів. В Європі в IGE входять члени з 25 країн через більш ніж десять міжнародних ініціатив, включаючи PRACE та EGI.

Безперешкодний та поступовий перехід на сервіси, які надаються за допомогою IGE, надає дружній, добре інтегрований дистрибутив Globus і, отже, прозорий та ефективний спосіб розвитку для поточних та майбутніх спільнот користувачів у європейському дослідницькому просторі (ERA).

Міжнародні аспекти

Globus часто є кращим варіантом для побудови грід-інфраструктур у Америці та Азіатсько-Тихоокеанському регіоні. З метою підтримки співпраці з міжнародними дослідниками, IGE гарантує, що Globus надається на постійній основі європейським науковцям, тим самим сприяючи тісній співпраці та взаємодії з вже встановленими науковими інфраструктурними проектами по всьому світу. Таким чином, міжнародні дослідження, розробки та експлуатація розподілених дослідницьких інфраструктур додатково посилюються збільшенням міжнародної співпраці, набуваючи форм міжнародного руху.

Теги: EGI, Globus, IGE, грід

Матеріали за темою:

Коментарі