Конференція Високопродуктивні обчислення, Київ, 13-15 жовтня 2014

Європейський грід EGI

Проект EGI.eu було створено 8 лютого 2010 року для координації та підтримки сталої загальноєвропейської інфраструктури з підтримки європейських дослідницьких співтовариств та їх міжнародних співробітників. Його робота ґрунтується на попередніх проектах, фінансованих Європейським союзом, які служили меті створення масштабованої розподіленої комп’ютерної системи.

Розподілений комп’ютерний грід було задумано у 1999 році для аналізу результатів експериментів, проведених на Великому адронному колайдері у ЦЕРН, європейській лабораторії з фізики елементарних частин розташованої на французько-швейцарському кордоні.

Європейський проект DataGrid, який було запущено у січні 2001, став основою для дослідження та розробки грід-технологій. У рамках цього проекту було встановлено організаційну структуру, зібрано та проаналізовано вимоги, розроблено проміжне ПЗ (яке об’єднує апаратні засоби), та проведено навчання користувачів. Проект показав успішне застосування гріду у різноманітних наукових сферах: фізиці високих енергій, вивчення Землі, біоінформатиці тощо. Після завершення у березні 2004 року було запущено новий проект під назвою EGEE (Enabling Grid for E-sciencE), у рамках якого продовжено подальшу розробку гріда у три дворічні стадії.

EGEE забезпечив дослідникам доступ до обчислювальних ресурсів на вимогу, з будь-якої точки світу та у будь-який час доби. Легкість доступу та можливість аналізу великих обсягів даних за коротший час привернули увагу спеціалістів різних наукових дисциплін. У квітні 2010 року, коли останню стадію проекту EGEE було завершено, у гріді запускалось близько 13 мільйонів задач на місяць, у мережі з 300 комп’ютерних центрів по усьому світу.

Проект European Grid Initiative Design Study (EGI-DS), присвячений вивченню архітектури, проходив з вересня 2007 по грудень 2009 року. В рамках проекту встановлено концептуальну та матеріально-технічну основу для постійної організації із спостереження за роботою та розробкою гріду на загальноєвропейському рівні.

Створений у лютому 2010 року, проект EGI.eu — це організація, яка з’явилась у результаті попередніх досліджень, метою якої є забезпечення довгострокового розвитку та сталості європейських грід-сервісів та інфраструктури. З того часу, інфраструктура розширилась завдяки співпраці з іншими європейськими проектами, зокрема, BalticGrid (для стран Балтії), SEEGrid (у Південно-східній Європі) та Nordic DataGrid Facility (скандинавські країни).

Чотирирічний проект EGI-InSPIRE підтримує та спонсорує роботу EGI.eu із спільною метою — створення цільної системи, готової служити поточним та майбутнім потребам наукових ініціатив.

Постачальники технологій

EGI не розробляє програмне забезпечення, розгорнуте на грід-інфраструктурі. Всі оновлення та нові програми створюються окремо, у партнерстві з незалежними постачальниками. Це можуть бути організації або проекти, які співпрацюють з EGI з метою розробки або надання програмного забезпечення для використання у виробничій інфраструктурі або спільноті користувачів. Частіше за все постачальники технологій зобов’язуються надавати ПЗ для втілення однієї чи кількох потреб користувачів, описаних у стратегічному плані дій EGI.

На теперішній час, EGI.eu, від імені спільноти EGI, підписав угоди з наступними постачальниками:

Теги: EGEE, EGI, EMI, IGE, Великий адронний колайдер, грід, технології, ЦЕРН

Матеріали за темою:

Коментарі