Конференція Високопродуктивні обчислення, Київ, 13-15 жовтня 2014

GPU робить польоти більш безпечними

20 січня 2012

У своєму блозі компанія NVidia поставила в центрі уваги досить незвичне застосування графічних прискорювачів компанії та обчислювальних технологій. За словами NVidia, CUDA-прискорювачі використані для оптимізації планування польотів для авіадиспетчерів з ідеєю зробити повітряні подорожі безпечнішими, зменшити затримки та збої графіку.

У будь-який момент у небі над США знаходиться близько 7 тисяч повітряних суден. Очікується, що ця цифра зросте вдвічі до 2025 року. Відстеження літаків авіадиспетчерами, навіть за допомогою поточних версій ПЗ для управління рухом, є надто трудомістким, схильним до помилок, процесом. Якщо ви недавно були у аеропорті, ви, ймовірно, не з чуток знаєте про неефективність планування польотів.

Основне програмне забезпечення для управління польотами, розроблене NASA, за 10 хвилин обчислює прогноз траєкторії літака на наступні 24 години у чотирьох вимірах (широта, довгота, висота та час). Припустимо, протягом одного дня вилетить 35 тисяч літаків. CUDA прототипу цієї програми вистачило 2,5 секунди – прискорення у 250 разів.

NASA та Optimal Synthesis, дослідницька фірма з Силіконової долини, яка спеціалізується на різних типах ПЗ для інженерів та науковців, проводять перехід програми прогнозу траєкторії на CUDA технологію. За словами Моніша Тандале, інженера компанії, обчислення траєкторій на технології CUDA має кілька переваг. У інтерв’ю, опублікованому компанією NVidia, він описав їх так. «GPU обчислення дозволяють нам використовувати паралелізм при прогнозуванні траєкторій, щоб отримувати прогнози надзвичайно швидко. Це, в свою чергу, дозволяє отримати продуктивність реального часу та аналізувати моделі більшої складності, відкриваючи можливість використання алгоритмів та підходів, які раніше вважались нездійсненними в зв’язку з їх обчислювальною складністю».

Моніш стверджує, що портування коду на GPU було відносно нескладною задачею завдяки навчанню CUDA, яке дозволило плавно перейти від програмування на C/C++ до програмування на GPU. Компанія наразі планує використання GPU технологій в урядових дослідницьких проектах з NASA, Агенції з ракетної оборони та Повітряних сил.

Теги: CUDA, GPU, NASA, NVidia, прискорювачі, технології

Матеріали за темою:

Коментарі