Конференція Високопродуктивні обчислення, Київ, 13-15 жовтня 2014

AMD та Cray будують суперкомп’ютери для науково-дослідних та академічних центрів

17 листопада 2011

Компанія AMD повідомила про розширення використання новітніх процесорів у суперкомп’ютерних науково-дослідних та академічних установах по всьому світу. Причому, поряд з використанням серверних чіпів сімейства Opteron 6100, обчислювальні машини будуть створюватись на базі прискорених процесорів (APU), а також новітніх 16-ядерних чіпів Interlagos.

Однією з найбільших компаній, яка використовує рішення AMD при створенні суперкомп’ютерів, є американська компанія Cray. Її найновіші обчислювальні системи використовуються, серед іншого, в Університеті Единбурга (Hector), Національної лабораторії Окриджа (ORNL), Університеті Штуттгарта (HLRS) та Швейцарському національному суперкомп’ютерному центрі (CSCS).

«HPC — не універсальне середовище, і, щоб відповідати вимогам клієнтів, необхідно впроваджувати нові технології, — сказав Пол Струсуйкер, корпоративний віце-президент та генеральний менеджер відділення комерційних продуктів AMD. – Наші новітні процесори Interlagos, енергозберігаючі APU, унікальні процесори AMD x86 та графічні технології світового класу виводять нас на рівень найшвидших в світі систем, продуктивність яких значно перевищує петафлопс та прямує до екзафлопса». ORNL модернізує свою систему Jaguar, встановлюючи суперкомп’ютер Cray XK6 Titan. Працюючи на процесорах AMD Interlagos, Titan буде мати пікову продуктивність 10-20 ПФлопс.

«При розробці суперкомп’ютерів ми старанно обираємо найкраще поєднання продуктивності та ефективності для наших клієнтів, — сказав віце-президент по продуктах компанії Cray Баррі Болдінг, — Процесори AMD Interlagos забезпечують неймовірну продуктивність в багато потоковому середовищі, а інтерес клієнтів до наших суперкомп’ютерів Cray XE6 та Cray XK6 з першими у світі 16-ядерними процесорами x86 та потужною архітектурою AMD Flex PP продовжує зростати».

Теги: AMD, APU, Cray, HPC, процесори, суперкомп'ютер, технології

Матеріали за темою:

Коментарі