Конференція Високопродуктивні обчислення, Київ, 13-15 жовтня 2014

Гетерогенний Tsubame 2.0 знову очолив рейтинг «зелених» суперкомп’ютерів

12 грудня 2011

Одразу ж після появи рейтингу найпотужніших суперкомп’ютерів Top500, на основі викладених у ньому даних з’явилась нова редакція списку обчислювальних систем з найкращим співвідношенням продуктивності та споживання енергії – Green500.

Другий рік поспіль рейтинг «зелених» суперкомп’ютерів петафлопсного класу очолює обчислювальна система Tsubame 2.0, яка обслуговує наукові та промислові розрахунки в Міжнародному науково-інформаційному обчислювальному центрі Токійського технологічного інституту. Архітектура системи основана на застосуванні гібридних обчислень – над розв’язанням задач працюють як CPU, так і GPU. Tsubame 2.0 складається з серверів HP ProLiant LS390s G7 на базі процесорів Intel Xeon X5670 та графічних прискорювачів NVidia Tesla, на долю останніх припадає 80% обчислювальної потужності.

При середньому рівні продуктивності машини в 1,19 ПФлопс, споживання енергії не перевищує 1,2 МВт, що в перерахунку становить 958 МФлопс на 1 Ват. Найближчий сусід за рейтингом Top500, який має лише центральні процесори, суперкомп’ютер Cielo Cray, встановлений в Національній лабораторії Лос-Аламос, «видає» лише 278 МФлопс на Ват.

У «битві за екзафлопс» зниження витрат електроенергії стає ледь не основною задачею. Найбільш ефективним та перспективним вважається застосування гібридних вузлів на CPU та GPU, та програмування таким чином, щоб складний послідовний код виконував центральний процесор, а просту паралельну обробку великих масивів даних – графічний.

Теги: GPU, Green, Intel, NVidia, Top500, гібридні вузли, екзафлопс, прискорювачі, процесори, суперкомп'ютер

Матеріали за темою:

Коментарі