Конференція Високопродуктивні обчислення, Київ, 13-15 жовтня 2014

NVIDIA представляє найшвидший в світі прискорювач Tesla K80

19 листопада 2014

Двохпроцесорний прискорювач NVIDIA Tesla K80 забезпечує незрівнянні обчислювальні можливості завдяки подвоєним продуктивності та смузі пропускання пам’яті.

17 листопада на конференції SC 2014 в Новому Орлеані NVIDIA представила нове рішення для платформи прискорених обчислень NVIDIA® Tesla:  двохпроцесорний графічний прискорювач Tesla® K80 – найпотужніший в світі прискорювач, призначений для широкого спектру застосувань, включаючи машинне навчання, аналіз даних, наукові та високопродуктивні (HPC) розрахунки.

Двохпроцесорний прискорювач Tesla K80 – це новий флагман платформи прискорених обчислень Tesla, найкращої платформи для аналізу інформації та прискорення наукових досліджень. Ця платформа об’єднує  найшвидші GPU-прискорювачі, поширену модель паралельного програмування CUDA, широку екосистему розробників та провайдерів застосувань і рішень для ЦОД.              

Двохпроцесорний прискорювач Tesla K80 має майже вдвічі вищу продуктивність та вдвічі ширшу смугу пропускання пам’яті в порівнянні з попередником - Tesla K40. Новий прискорювач працює в десять разів швидше за найпотужніший на сьогодні CPU, випереджаючи центральні процесори та конкуруючі прискорювачі в сотнях обчислювально важких застосувань для аналізу даних та наукових розрахунків.

Користувачі зможуть розкрити потенціал широкого спектра застосувань завдяки новій версії технології NVIDIA GPU Boost™, яка дозволяє динамічно керувати частотами, підвищуючи продуктивність кожного конкретного додатку.

Двохпроцесорний прискорювач Tesla K80 розроблений для найбільш складних обчислювальних задач в таких галузях, як астрофізика, геноміка, квантова хімія, аналіз даних тощо. Він також оптимізований для просунутих задач «глибокого навчання», однієї з галузей індустрії машинного навчання, що швидко розвивається.

“Графічні процесори NVIDIA де-факто стали стандартом обчислювальної платформи для  всіх, хто займається машинним навчанням, - говорить Йен ЛеКун (Yann LeCun), директор AI Research в Facebook та професор інформатики та нейробіології в Нью-Йоркському Університеті. - Оскільки точність систем глибокого навчання підвищується зі збільшенням моделей та наборів даних, ми весь час прагнемо використовувати найбільш сучасне апаратне забезпечення. Прискорювач Tesla K80, завдяки своїй двохпроцесорній архітектурі та великому обсягу пам’яті, надає нам більше  терафлопсів та гігабайтів, ніж будь-коли, в розрахунку на один сервер, дозволяючи ще швидше розвивати галузь глибокого навчання”.

Tesla K80 перевершує решту прискорювачів за швидкістю обчислень — до 8.74 терафлопс для обчислень з плаваючою крапкою одинарної точності та 2.91 терафлопс для подвійної точності. Tesla K80 в десять разів швидше за найшвидші CPU в провідних наукових та інженерних додатках, таких, як AMBER, GROMACS, Quantum Espresso та LSMS.

“Двохпроцесорні прискорювачі Tesla K80 до десяти разів швидші за центральні процесори – вони дійсно здатні прискорити науковий прогрес в низці популярних додатків та при цьому споживають мало енергії, - каже Вольфганг Нейджел (Wolfgang Nagel), директор Центру інформаційних послуг та HPC в Технічному університеті Дрездена (Німеччина). – Наші дослідники використовують ресурси GPU суперкомп’ютера Taurus для розробки методів лікування раку, вивчення клітин шляхом спостерігання за ними в режимі реального часу, а також дослідження астероїдів в межах проекту ESA Rosetta”.

Ключові можливості двохпроцесорного прискорювача Tesla K80:

  • Два GPU на борту – вдвічі вища швидкість передачі даних в додатках, що використовують переваги декількох GPU.
  • 24 ГБ ультрашвидкісної пам’яті GDDR5 – 12 ГБ пам’яті на GPU – вдвічі більше, ніж у Tesla K40 – дозволяє обробляти вдвічі більші набори даних.
  • Смуга пропускання 480 ГБ/с – підвищена пропускна здатність дозволяє вченим обробляти петабайти інформації вдвічі швидше в порівняні з Tesla K10. Оптимізовано для пошуків джерел енергії, обробки відео та зображень, аналізу даних.
  • 4992 паралельних ядра CUDA® – прискорюють додатки до 10 разів в порівнянні з CPU.
  • Динамічна технологія NVIDIA GPU Boost – динамічно змінює частоти GPU в залежності від специфіки застосувань для максимальної продуктивності.
  • Динамічний паралелізм – дозволяє потокам GPU динамічно народжувати нові потоки для швидкої та легкої обробки даних в адаптивних та динамічних структурах.

Tesla K80 прискорює широкий спектр наукових, інженерних, комерційних та корпоративних HPC- та ЦОД-додатків – в цілому, більше 280.

Користувачі можуть безкоштовно випробувати двохпроцесорний прискорювач Tesla K80 на віддалених кластерах. Детальніше дивіться на сайті NVIDIA - GPU Test Drive.

Двохпроцесорний прискорювач NVIDIA Tesla K80 вийшов в продаж та буде доступний у низки виробників серверів, включаючи ASUS, Bull, Cirrascale, Cray, Dell, Gigabyte, HP, Inspur, Penguin, Quanta, Sugon, Supermicro and Tyan, а також у партнерів-реселерів NVIDIA.

Теги: CUDA, GPU, HPC, NVidia, Tesla, графічні прискорювачі

Матеріали за темою:

Коментарі