Конференція Високопродуктивні обчислення, Київ, 13-15 жовтня 2014

Замітки з конференції ISC 2014

7 липня 2014

Закінчилась конференція ISC 2014. На ній було опубліковано нову редакцію рейтингу Top500. Основною новиною рейтингу було те, що за рік (дві редакції) нічого не змінилось, 9 з 10 найпотужніших залишились без змін.

Intel та NVidia не показали суттєвих технологічних проривів, відклавши гучні анонси на осінь. Найбільш очікуваними, мабуть, будуть нові Intel Xeon Phi, що ставатимуть у процесорний сокет та нова CUDA6 від NVidia.

Вендори, що постачають сервери та цілі кластерні системи, показали ряд нових рішень на водяному охолодженні нового покоління. Їм вдалося здешевити основні компоненти, а також перейти до повністю герметичних систем без роз’ємів подачі води у корпусі вузла.

Одне з таких рішень – двоконтурне охолодження, де у першому контурі, який розташований всередині вузла, використовуються теплові трубки з ацетоном в якості теплоносія. Ці трубки нам знайомі по домашніх ПК, де вони досить давно використовуються.

Теплові трубки виводять тепло на зовнішні стінки вузла, звідки воно забирається мідними тепловими інтерфейсами та передається у рідинний контур охолодження.

Двоконтурне охолодження

Серед тенденцій у системах збереження є перехід до флеш-накопичувачів замість жорстких дисків, оскільки сучасні SSD диски досягли високих характеристик надійності, зрівняних із HDD дисками. При цьому технологія флеш-пам’яті дозволяє досягнути у кілька десятків разів вищої швидкодії у порівнянні із традиційними дисками.

Toshiba SSD

Слід зазначити, що Toshiba ввела нову характеристику диска: TWD (Total Writes per Day), що характеризує розрахункове навантаження на диск у серверній системі, при якому він буде безвідмовно працювати протягом 5 років. На цю характеристику потрібно обов’язково зважати, щоб вибрати пристрій підходящого класу.

На програмних доповідях у науковій частині було сформульовано виклики, які стоять перед наукою та технологією для того, щоб перейти до систем екзафлопсної потужності, серед них: енергоефективність, створення більш гнучких прикладних програмних систем, які змогли б ефективно використати машини такої потужності.

У галузі мереж передачі даних Mellanox представила інтерконект Infiniband EDR швидкодією 100 Гбіт/с, який буде доступний незабаром. Інтерконект може працювати як з мідними, так і з активними оптичними кабелями та обернено сумісний з попередніми версіями Infiniband.

Mellanox EDR Switch

В цьому році зріс інтерес до FPGA систем. З однієї сторони це пов’язано зі зростанням їх гнучкості, а з іншої – з тим, що виробник чипів компанія Altera анонсувала появу компіляторів з мови Open CL на FPGA, що надасть якісний стрибок: FPGA стане інструментом не інженерів-електронщиків, що працюють у VHDL, а інструментом програмістів. Тож будемо чекати результатів тестів продуктивності.

Другий рік поспіль студентське змагання з побудови ефективного кластера виграла команда з Південно Африканської Республіки. Цього разу завданням було побудувати суперкомп'ютер з найменшим рівнем енергоспоживання при фіксованій продуктивності.

Також ми відмітили значне зростання інтересу зі сторони вендорів до паралельних файлових систем, таких як Lustre, Fraungother. За останні роки вони вийшли з сегменту наукових кластерів у сегмент комерційних рішень, де створили конкуренцію пропрієтарним системам, таким як Panasas.

Фотогалерея

Замітки з конференції ISC 2014Замітки з конференції ISC 2014Замітки з конференції ISC 2014Замітки з конференції ISC 2014Замітки з конференції ISC 2014Замітки з конференції ISC 2014Замітки з конференції ISC 2014Замітки з конференції ISC 2014Замітки з конференції ISC 2014Замітки з конференції ISC 2014Замітки з конференції ISC 2014

Теги: FPGA, ISC, Top500, Xeon Phi, екзафлопс, збереження даних, охолодження, передача даних

Матеріали за темою:

Коментарі

Коментарі до "Замітки з конференції ISC 2014":

Думаю, що прогрес, ще принесе багато цікавого для пресічного громадянина,...
і буде фінансова доступність для наших реалій.;-)

На фоні цього всього важливим є питання створення систем високої доступності,
... фінансової доступності для наших реалій. ;-)