Конференція Високопродуктивні обчислення, Київ, 13-15 жовтня 2014

NVIDIA CUDA 6 спрощує паралельне програмування

15 листопада 2013

NVIDIA представила нову, шосту версію платформи паралельних обчислень та моделі програмування NVIDIA® CUDA®.

Платформа CUDA 6 спрощує паралельне програмування, дозволяючи розробникам скоротити час та зусилля на створення наукових, інженерних, корпоративних та інших програм за допомогою графічних процесорів.

Платформа забезпечує нові можливості, що допомагають розробникам миттєво прискорювати додатки до 8 разів шляхом заміни існуючих бібліотек на базі CPU.

Ключові можливості CUDA 6:

  • Уніфікована пам'ять — спрощує програмування, забезпечуючи додаткам доступ до пам'яті CPU та GPU без необхідності вручну копіювати дані з однієї пам'яті в іншу, а також спрощує додавання підтримки GPU-прискорення в широкому спектрі мов програмування.
  • Інтегровні бібліотеки — автоматично прискорюють обчислення BLAS та FFTW в додатках до 8 разів шляхом простої заміни існуючих бібліотек CPU на GPU-прискорювані еквіваленти.
  • Багатопроцесорне масштабування. Змінені GPU-бібліотеки BLAS та FFT автоматично масштабують продуктивність системи при додаванні до 8 GPU, забезпечуючи швидкість обчислень подвійної точності більше 9 терафлопс, ​​а також підтримують ще більші навантаження (до 512 ГБ). Багатопроцесорне масштабування також можна використовувати з новою бібліотекою BLAS.

«Завдяки автоматичному управлінню даними, уніфікована пам'ять дозволяє нам швидше створювати ядра, що працюють на GPU, та спрощує код, скорочуючи час розробки до 50%, — говорить Роб Хоікстра (Rob Hoekstra), директор відділення з масштабовних алгоритмів в Sandia National Laboratories. — Нові можливості будуть дуже доречними при виборі моделі програмування в майбутньому та портуванні більш складних та громіздких кодів на графічні процесори».

«Наші технології допомогли великим студіям, розробникам ігор та дизайнерам у створенні візуально привабливих 3D-анімацій та ефектів, — говорить Поль Дойль (Paul Doyle), генеральний директор Fabric Engine. — Наші замовники вже давно просили додати у додатки прискорення на GPU, але управління пам'яттю було вузьким місцем при роботі зі складними проектами. Уніфікована пам'ять автоматизує процес, направляючи компілятор Fabric на графічні процесори NVIDIA, та прискорює роботу додатків наших клієнтів до 10 разів».

Крім перерахованих вище можливостей, платформа CUDA 6 включає повний набір інструментів програмування, GPU-прискорені математичні бібліотеки, документи та інструкції з програмування.

Шоста версія Toolkit CUDA буде представлена ​​на початку 2014 року. Розробники, зареєстровані в програмі CUDA-GPU Computing, будуть сповіщені про її доступність. Зареєструватися в програмі можна тут.

Детальніше про платформу CUDA 6 можна дізнатися на стенді NVIDIA №613 на конференції SC13, а також на сайті NVIDIA CUDA.

Теги: CUDA, GPU, NVidia, графічні прискорювачі, паралельне програмування

Матеріали за темою:

Коментарі