Конференція Високопродуктивні обчислення, Київ, 13-15 жовтня 2014

В Україні створять суперкомп'ютер продуктивністю 10,2 ПФлопс

12 листопада 2013

Українська компанія «М-Платформа» повідомила, що прототип реконфігуровного комп'ютера «М12» успішно пройшов серію тестів та за їх результатами наздогнав найшвидший суперкомп'ютер Японії.

За словами розробників, досягнуті показники продуктивності склали 10,2 Пфлопс. «М12» може розв'язувати задачі в сфері штучного інтелекту, обробки великих масивів даних, моделюванні технічних та біологічних об'єктів, у тому числі й медичних досліджень.

Для порівняння — продуктивність найшвидшого на данний момент у світі суперкомп'ютера «Tianhe-2» склала 33,8 Пфлопс. Дуже близькі цифри за показником Rmax продемонструвала японська система K Computer (№4 у червневому рейтингу Top500 2013 року). Згідно публічним джерелам інформації, продуктивність системи на тесті Linpack досягла 10,51 Пфлопс.

Фахівці компанії відзначають, що ключем до отримання рекордних показників швидкодії стала програмна та апаратна архітектура, яка базується на напрацюваннях часів СРСР. Ця архітектура досить сильно відрізняється від загальноприйнятої сьогодні та робить процес підготовки програмного забезпечення для суперкомп'ютера не складнішим, ніж розробка додатків для смартфона.

Перші промислові зразки системи можуть вийти у світ в кінці 2015 р. У найближчий час «М-Платформа» сфокусується на будівництві прототипу, здатного успішно пройти тести Linpack — загальноприйнятий еталон оцінки швидкодії суперкомп'ютерів.

Довідка

Компанія "М-Платформа" заснована трьма студентами Києво-Могилянської академії. Вона розробила власну операційну систему M‑Smart для мобільних пристроїв та десяток мобільних додатків.

M‑Smart OS написана на мові програмування М10, яка використовувалася в СРСР та інших країнах соцтабору у 1980-тих роках. Вона може працювати як самостійно, так і у вигляді Java-додатку для інших операційних систем, що дозволяє не конкурувати з Android та iOS.

В «М‑Платформі» працює більше 30 співробітників, половина — студенти Могилянки. Компанія відкрила філіал в Росії, ще один планується відкрити у Славутичі.

Теги: Linpack, Top500, суперкомп'ютер

Матеріали за темою:

Коментарі

Коментарі до "В Україні створять суперкомп'ютер продуктивністю 10,2 ПФлопс":

Павлов17.11.2013

Поздравляю, товарищи! Тогда не верил совсем, но напоминаю снова - думайте о коммерциализации! Без продаж Ваши изобретения стоят меньше, чем бумага, на которой они описаны!

Antigua15.11.2013

И это - не говоря уже о купленном ЗНО

http://shurokezsh.at.ua/news/2008-05-22-11

Наглая, бессовестная ЛОЖЬ!!!!!

"І.Лікарчук відзначив, що в списку найбільш успішних немає прізвищ відомих "шишок" місцевого або центрального масштабу. "Я дуже вірю в те, що прізвища цих 19 учасників зовнішнього оцінювання через три-чотири роки будуть гриміти на всю Україну, тому що набрати 200 балів відразу з двох тестів - це дуже непросто", - додав він. "

Antigua15.11.2013

Да-с, с конца 2007 года к проекту усиленно приписывают мажорчика одного. При том - АХТУНГ - на эту тему (!) он защитил работу на Малой академии наук.

Весь научный потенциал украинской кибернетики за лям баков перешел в руки очкарика, познания которого в географии ограничиваются только курортами - но тем не менее ему дают ПЕРВОЕ место на олимпиаде по географии ЧЕТЫРЕ РАЗА ПОДРЯД - с 2005 по 2008 год ВКЛЮЧИТЕЛЬНО.

Такого не было никогда в истории олимпиад в Украине. Моя сестра участвовала и рассказала, как ежегодно на награждении славили четырехкратного чемпиона. Блин, вся страна продана и куплена.

Там такие дифирамбы пели - все отлично было проплачено.

Железно - вот почитайте, что люди пишут http://ain.ua/2013/11/11/501458#comment-1124169602

Я багато чув про цей проект з кінця 2007-го року, в НАН та Кібцентрі було багато презентацій.

Це одвічна біда - пани та паничі.

У світі успішними в бізнесі стають ті, у в кого талант.

У нас талант примальовують тим, в кого є гроші. А справжні генії та герої помирають у бідності та забутті.

Слава Партії Регіонів та Великому Вождю!

Аспірант15.11.2013

Насправді вся інформація правильна. Наукові групи в Україні дійсно створили унікальні розробки, тут задіяні найавторитетніші науковці.

Але ще 2007-го люди були змушені "продатися" нинішнім господарям життя в Україні. Тепер це все приписують геніям-"студентам".

Одному з них ще 2008-го намалювали 600 балів по ЗНО (http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/2779/art/1214252172.html)

Три студенти-мажори (Котюк, Решетньов та Рибачок) не мають жодного стосунку до цього проекту. Перші двоє - представники молодого "Донецького клану", Рибачок - угрупування Насалика, відомого також як "Техно-центр".

http://rada.com.ua/rus/catalog/7720/
http://companies.kontrakty.ua/firms/8173/p1,10.html
http://noviny.narod.ru/VV-00000132.html

Як все відбувається насправді - я знаю сам. Люди підписують з "Платформою" договір, де прихованим текстом у них відбирають усі минулі і майбутні розробки.

До речі, тут замішаний прєпод Могилянки, на якого все і оформлено - мажори не дурники, щоб світитися. Професор Моріарті, так сказать, за дві штуки баксів на місяць трьом мажорам скупив найперспективніші розробки.

Це грабунок інтелектуального потенціалу України. Комуноїдальні покидьки продовжують свою темну справу.

Олег14.11.2013

З аналізу того, що є на сайті компанії, складається враження, що мова іде про повністю пінопластовий суперкоп'ютер, який, як відомо, має нескінченну продуктивність та нульове енергоспоживання.