Конференція Високопродуктивні обчислення, Київ, 13-15 жовтня 2014

«Т-Платформи» випустили нову обчислювальну систему T-Blade V-Class

16 грудня 2011

Компанія «Т-Платформи», російський розробник суперкомп’ютерів, оголосила про вихід на ринок нової системи T-Blade V-Class. Ця система є оригінальною розробкою компанії та являє собою універсальну основу для побудови кластерів початкового та середнього рівня, а також для створення хмарових обчислювальних центрів. Завдяки ціні та функціональності, T-Blade V-Class можуть стати альтернативою здвоєним серверам «твін» форматів 1U та 2U для установки в стандартні стійки.

Шасі T-Blade V-Class висотою 5U дозволяє встановити до 10 стандартних двопроцесорних обчислювальних вузлів або до 5 здвоєних вузлів, включаючи графічні прискорювачі. Дизайн системи дозволяє використовувати практично будь-які зовнішні комутатори мережі та інтерконекта, а також проводити локальний та віддалений моніторинг стану шасі та вузлів. На відміну від більшості twin-серверів, T-Blade V-Class має надлишковість систем живлення та охолодження, забезпечуючи можливість «гарячої» заміни обчислювальних модулів, блоків живлення та вентиляторів.

Обчислювальні вузли T-Blade V-Class можуть оснащуватись різноманітними процесорами, пам’яттю великого обсягу та жорсткими дисками. Конструкція шасі дозволяє встановлювати вузли різних форм-факторів. На даний момент доступні два варіанти вузлів V205 на базі процесорів AMD Opteron: в стандартному виконанні (S) та подвоєної товщини (F) з інтегрованим графічним прискорювачем NVidia Tesla. Вузли можуть комплектуватись інтегрованим контролером QDR InfiniBand.

Застосування вузла V205S підвищує продуктивність програм, які ефективно використовують багатопоточність. Дані вузли підтримують новітні 4-16-ядерні процесори серії 6200 Interlagos з новою мікроархітектурою. На здвоєних вузлах V205F аналогічні процесори працюють разом з графічними процесорами NVidia Tesla. Високопродуктивні обчислювальні комплекси на базі T-Blade V-Class можуть поставлятись разом з пакетом загальносистемного ПЗ «Clustrx», розробленого компанією «Т-Платформи» для керування та моніторингу стану комплекса.

«Нова розробка нашої компанії покликана заповнити нішу між базовими twin-серверами та дорогими блейд-системами корпоративного рівня. Універсальність та збалансованість конструкції T-Blade V-Class у поєднанні з прийнятною ціною дозволять цій системі стати одним з масових та універсальних продуктів нашої компанії. На її основі ми плануємо розробляти суперкомп’ютери на замовлення науково-дослідних та промислових організацій, потужні сервери для комерційних підприємств, а також хмарові обчислювальні інфраструктури. Завдяки можливості застосування гібридних обчислювальних вузлів, які поєднують стандартні та графічні процесори, наші клієнти зможуть в десятки разів підвищити швидкість розв’язання прикладних задач та знизити вартість експлуатації комплексів»,– стверджує генеральний директор «Т-Платформ» Всеволод Опанасенко.

Теги: AMD, Blade, Clustrx, GPU, NVidia, Twin, інтерконект, прискорювачі, процесори, суперкомп'ютер, Т-Платформи, технології, хмарні обчислення

Матеріали за темою:

Коментарі