Конференція Високопродуктивні обчислення, Київ, 13-15 жовтня 2014

Компанія «Т-Платформи» поставить обладнання для суперкомп'ютера «Ломоносов»

1 жовтня 2013

Компанія «Т-Платформи» виграла контракт на постачання обладнання для суперкомп'ютера МДУ імені Ломоносова вартістю 530 мільйонів рублів, повідомляє прес-служба університету.

У серпні повідомлялося, що співробітники МДУ звернулися до ректора вузу Віктора Садовничого з проханням відновити працездатність суперкомп'ютера «Ломоносов». За їх словами, на початку літа суперкомп'ютери університету повністю відключилися через проблеми з електричною підстанцією, та наукова робота в університеті практично зупинилася. У свою чергу у вузі відповіли, що збої в роботі суперкомп'ютера пов'язані з поломкою унікальних деталей енергетичного обладнання.

"Згідно з умовами контракту, компанії належить поставити обладнання третьої черги системи відводу надлишкового тепла для суперкомп'ютера з піковою продуктивністю не менше 10 Пфлопс... "Т-Платформи" виявилися єдиним учасником торгів, який подав заявку та був допущений до аукціону, та право на виконання держконтракту було передано компанії за результатами розгляду її пропозиції на відповідність вимогам замовника. Вартість контракту залишилася на рівні його початкової ціни — 530 мільйонів рублів", — йдеться в повідомленні.

На весь комплекс робіт за контрактом замовник відводить термін до 15 березня 2014 року.

За умовами держконтракту «Т-Платформи» змонтують для МДУ систему відведення тепла, яка передбачає можливість поетапного нарощування продуктивності, що забезпечує формування та передачу інформації про об'єкти, а також з автоматичною системою управління, яка виключає вихід з ладу обладнання в аварійних ситуаціях, та системою моніторингу.

Теги: Ломоносов, суперкомп'ютер, Т-Платформи

Матеріали за темою:

Коментарі