Конференція Високопродуктивні обчислення, Київ, 13-15 жовтня 2014

NVIDIA: 5 способів наукового застосування GPU у себе вдома

В корпоративному блозі компанії NVIDIA з'явився цікавий матеріал, який розповідає про 5 способів наукового застосування GPU у себе вдома.

Якщо ви коли-небудь мріяли лікувати екзотичні хвороби, полювати на прибульців або проводити дослідження для багатіїв, знайте — ваш графічний процесор може легко здійснити ці мрії.

GPU здатні не тільки задати жару в Battlefield 3 та досліджувати віртуальний світ Skyrim. Їх двигуни рендерінгу графіки побудовані на архітектурі паралельних обчислень, що отримала велику популярність в науковому світі для проведення складних розрахунків. Деякі з найпотужніших суперкомп'ютерів світу збудовані як раз на наших GPU.

Інші дослідники використовують графічні ресурси ентузіастів. Так, наприклад, багато з проектів розподілених обчислень дозволяють завантажити програму BOINC (Berkeley Open Infrastructure for Open Computing), щоб спрямувати вільні дорогоцінні ресурси вашої відеокарти на благо суспільства.

Вилікувати Альцгеймера

Проект Folding@Home, заснований професором Стенфордського університету Віджей Панде (Vijay Pande) у 2000 році, сьогодні налічує більше 279 тисяч учасників та є однією з найшвидших в світі обчислювальних систем.

Folding@Home моделює синтез білків в організмі людини. Коли в процесі синтезу білка відбуваються порушення, у людини починаються хвороби. Вчені сподіваються знайти ліки проти цих "збоїв", щоб позбавитися таких хвороб, як хвороба Альцгеймера. Дані цього проекту вже використані у 109 наукових роботах.

Як стати учасником: Завантажте клієнтську програму проекта звідси.

Знайти прибульців

Якщо ви фанат НЛО, то можете допомогти в пошуках позаземного розуму (Search for Extraterrestrial Intelligence) Лабораторії Космічних Наук Каліфорнійського Університету в Берклі.

SETI@Home аналізує дані, отримані з радіотелескопа Аресибо, з метою відокремлення загального космічного шуму від сигналів, які можуть свідчити про позаземне життя. З моменту старту у 1999 році в проекті не зафіксували жодної позаземної істоти. Але пошуки тривають.

Як стати учасником: Якщо у вас є GPU NVIDIA з підтримкою CUDA, відправляйтесь сюди.

Пошуки скарбів

Не дивлячись на своє містичне походження, в системі "розподіленого консенсусу", яка відслідковує витрати та емісію біткоінів, лежить обчислювальна наука. За останні 4 роки популярність біткоінів різко виросла. Якщо ви мрієте купити будинок на прибутки від Bitcoin, то зараз, нажаль, ви вже втратили свій шанс.

У жовтні 2011 року один біткоін коштував 2 долари, зараз — близько 96 доларів, хоча в квітні був зафіксований пік в 266 доларів. На даний момент, якщо тільки у вас не суперкомп'ютер, ви не отримаєте прибутку. Але процес все рівно може бути цікавим.

Як стати учасником: Ми можемо вказати вам місця, де можна завантажити програму майнінгу Bitcoin, але якщо ви зовсім нічого не знаєте, то почніть з Bitcoin wiki.

Пошуки ліків

Розташована в Каталонському Університеті Помпеу Фабра система GPUGRID аналізує рух, структуру та функції атомів, щоб краще зрозуміти механізм опірності раку до ліків, розвитку ВІЛ, а також те, чому деякі білки, залучені до неврологічних розладів, опираються лікуванню.

Хоча GPUGrid — це невелика система з приблизно 2000 активних учасників, вона зробила величезний внесок у дослідження з 2007 року, включаючи наукову роботу 2012 року, яка описує важливий крок вперед з першим моделюванням процесу розвитку ВІЛ.

Як стати учасником: Перевірте сумісність свого GPU та завантажте драйвери та клієнт BOINC звідси.

Все одразу

У світовій спільноті World Community Grid ви не просто допомагаєте певному проекту. Ваш GPU стане одним з приблизно 66 тисяч інших, які використовуються для всіх проектів організації, включаючи СНІД, пошуки чистої води та чистої енергії.

З моменту заснування у 2004 році компанією IBM більше 600 тисяч користувачів зробили свій внесок, рівний приблизно 750 тисячам років обчислювальних досліджень. Навіть допомогла участь суперкомп'ютера IBM Watson у грі Jeopardy: IBM переказала приз в 500 тисяч доларів на рахунок World Community Grid. Зареєструйтесь в World Community Grid та завантажте клієнт BOINC.

Теги: GPU, IBM, NVidia, біткоін, графічні прискорювачі, паралельні обчислення, розподілені обчислення

Матеріали за темою:

Коментарі