Конференція Високопродуктивні обчислення, Київ, 13-15 жовтня 2014

Суперкомп'ютер змоделював 1% людського мозку

29 липня 2013

Людський мозок є надзвичайно складним, однак міжнародній групі вчених з Німеччини та Японії вдалося досягти успіхів у справі імітації роботи мозку. Для цього знадобилось 83 тисячі процесорів японського суперкомп'ютера, та все одно дослідники спромоглися зімітувати лише 1% роботи мозку за одну секунду. Обрахунок цієї секунди зайняв у суперкомп'ютера 40 хвилин.

Мозок людини складається приблизно з 200 мільярдів нейронів, пов'язаних трильйонами синапсів. Кожен з них містить декілька "перемикачів", які задають напрям електричним імпульсам, отже нескладно здогадатися, що кількість варіантів шляхів величезна.

Для того, щоб досягти вказаного результату, вченим прийшлося з'єднати 1,73 мільярда віртуальних нейронів та 10,4 трильйона віртуальних синапсів (кожний синапс зайняв 24 байта). Таким чином, імітація займала петабайт в пам'яті комп'ютера. І це все — лише 1% від активності людського мозку.

Тим не менше, вчені впевнені, що незабаром ситуація поліпшиться. Вони вважають, що вже у наступному десятилітті ми зможемо збирати комп'ютери, спроможні виконувати тисячу квадриліонів операцій на секунду (подолають екзафлопсну межу), дозволяючи імітувати роботу кожного нейрона та синапса головного мозку людини.

Теги: екзафлопс, суперкомп'ютер

Матеріали за темою:

Коментарі