Конференція Високопродуктивні обчислення, Київ, 13-15 жовтня 2014

AMD готує процесор FX-9000, який працює на частоті 5 ГГц

13 червня 2013

У квітні у мережі з'явились чутуки, що AMD хоче повернути минулу славу поцесорам для оверлокерів, яку колись мала лінійка FX. А тепер з'явилась детальніша інформація про ці чіпи.

Ресурс Sweclockers стверджує, що компанія AMD готує два нових процесори, що працюють на захмарних частотах. Новинки будуть називатись FX-8770 і FX-9000. Обидва процесори будуть відноситись до покоління Vishera і архітектурно будуть ідентичними FX-8350, тобто отримають по вісім ядер і 8 МБ кеш-пам'яті третього рівня. Відомо, що частота старшої моделі складатиме 4,8 ГГц, а у режимі Turbo Core вона буде підніматись до феноменальних 5 ГГц. Яким чином буде досягтуто настільки визначних результатів, поки невідомо. Бажаючим здобути такі чіпи у свої ПК необхідно заздалегідь вибрати відповідну систему охолодження, оскільки термічний пакет TDP новинки складатиме 220 Вт. Зважаючи на величезну різницю у енергоспоживанні, непевно тут не обійшлось без підвищення напруги. Цілком можливо, що цей процесор отримає власну назву Centurion.

Про робочі частоти версії FX-8770 поки невідомо, але передчачено такий само рівень TDP, що може значити різну номінальну , але однакову максимальну частоту у режимі Turbo Core. Або ж частоти будуть трохи нижчі, ніж у флагмана. Очікується, що ці процесори будуть представлені на виставці E3. Ціни поки невідомі, але є чутки про обмежену серію процесорів Centurion і вартість $800.

Теги: AMD, процесори, технології

Матеріали за темою:

Коментарі

Коментарі до "AMD готує процесор FX-9000, який працює на частоті 5 ГГц":

Олександр21.06.2013

Офіційий розгін всього-навсього з відповідними наслідками в термопакеті.

Андрій13.06.2013

Юзери, що не вміють розпаралелювати програми, будуть тішитися.