Конференція Високопродуктивні обчислення, Київ, 13-15 жовтня 2014

IBM планує надавати суперкомп'ютер Watson як сервіс

16 травня 2013

У корпорації IBM розповіли про те, що мають намір запропонувати їх фірмову технологію інтелектуального суперкомп'ютера Watson для виробників програмного забезпечення. Потужності системи Watson повинні бути доступні в якості сервісу, на якому компанії-стартапи зможуть тестувати створене аналітичне та високопаралельне програмне забезпечення.

"Ми маємо намір запустити екосистему Watson як сервіс та надати можливості для створення додатків під неї", - сказала генеральний директор IBM Вірджинія Рометті на щорічній зустрічі Національної асоціації венчурного капіталу США в Сан-Франциско.

Інвестори вважають, що даний крок корпорації - це спроба комерціалізації технології Watson, а також надшвидкісних аналітичних рішень, реалізованих в ньому. За словами Рометті, зараз будь-який бізнес-користувач може почати створювати програмне забезпечення з використанням когнітивних обчислювальних технологій Watson. Ймовірно, тестування буде не безкоштовним, але про ціну "оренди" суперкомп'ютера даних поки немає.

В лютому цього року IBM збільшила обчислювальну потужність стандартної моделі Watson на 240%. Крім того, після участі в американському телешоу Jeopardy, інженери IBM почали проводити подальше вдосконалення Watson, а також завантажувати в цю машину медичні дані, щоб Watson став першим у світі суперкомп'ютером, здатним ставити діагнози пацієнтам, які перебувають у лікарні. У пам'ять Watson були завантажені близько 600 000 медичних баз даних, 1,5 млн. медичних діагнозів, близько 2 млн. медичних статей та майже 1 500 історій хвороб пацієнтів з раком легенів.

Теги: IBM, Watson, суперкомп'ютер

Матеріали за темою:

Коментарі