Конференція Високопродуктивні обчислення, Київ, 13-15 жовтня 2014

В Лос-Аламосі зупинена робота суперкомп'ютера IBM Roadrunner

6 квітня 2013

Відомий суперкомп’ютер IBM Roadrunner, який першим подолав бар’єр потужності в 1 петафлопс, був відключений та більше ніколи не буде запущений. В 2008 році його обчислювальна потужність вражала, а всього через 5 років комп’ютер вже відправляється на пенсію.

суперкомп'ютер, високопродуктивні обчислення

Нагадаємо, що вартість цього суперкомп’ютера склала 121 млн. доларів, а використовувався він для розрахунку старіння радіаційних матеріалів, аналізу безпеки атомної зброї США тощо. Суперкомп'ютер містив 6 480 двохядерних процесорів AMD Opteron та 12 960 процесорів IBM Cell 8i, споживав 2,35 МВт та займав площу 560 кв.м.

За час свого існування суперкомп'ютер тричі ставав найкращим в рейтингу Top500 найпотужніших комп’ютерів світу. Навіть зараз він ще входить до 25 найшвидших суперкомп’ютерів світу.

Правда, така ситуація навряд чи буде тривати довго, оскільки кількість суперкомп’ютерів в світі постійно збільшується. Так, замість Roadrunner буде використовуватись Cielo, який з’явився в Лос-Аламосі у 2010 році. Молодший всього на 2 роки, він коштував вже 54 млн. доларів, став більш продуктивним та економічним.

Скоро Roadrunner розберуть, а поки що спеціалісти отримали унікальну можливість провести низку експериментів, що допоможуть випробувати деякі конструктивні рішення, які можуть з’явитися вже в наступному поколінні суперкомп’ютерів.

Теги: IBM, Top500, суперкомп'ютер

Матеріали за темою:

Коментарі

Коментарі до "В Лос-Аламосі зупинена робота суперкомп'ютера IBM Roadrunner":

Андрій08.04.2013

Висока вартість експлуатації. Настає момент, коли закупити нове вигідніше, ніж продовжувати експлуатувати старе. Для систем, які за добу витрачають десятки тисяч доларів, це дуже актуально.
Хоча, звичайно, сумно. Це був знаковий комп’ютер, який зміг подолати петафлопсний бар’єр продуктивності. Адже тоді петафлопс був так само недосяжний, як зараз екзафлопс.