Конференція Високопродуктивні обчислення, Київ, 13-15 жовтня 2014

Запущено найпотужніший в Європі суперкомп'ютер

14 лютого 2013

В німецькому місті Юліх (федеральна земля Північний Рейн-Вестфалія) в четвер офіційно запущено найпотужніший в Європі суперкомп'ютер. Його продуктивність складає 5,9 петафлопс, повідомили представники місцевого науково-дослідного центру.

Вчені відзначають, що потужність цієї системи «розганялася» поетапно протягом останніх декількох місяців та тільки зараз досягла своєї межі.

Процесори суперкомп'ютера, що отримав назву JuQueen, загалом мають майже 459 тис. ядер. При цьому вони були розроблені із застосуванням енергозберігаючих технологій. Система буде охолоджуватися за допомогою циркулюючих потоків води температурою 18 градусів. Фахівці вказують, що ця машина приблизно в 100 тис. разів потужніше за найсучасніший персональний комп'ютер.

Розробкою ЕОМ займалася корпорація IBM зі штаб-квартирою в Нью-Йорку. Фінансувався проект з коштів найбільшої наукової організації ФРН — Центру Гельмгольца, федерального бюджету, а також з казни Північного Рейну-Вестфалії. Точна сума не розголошується.

Таким чином, JuQueen значно відірвався від SuperMuc (3 петафлопса), який був запущений 20 липня 2012 року в обчислювальному центрі імені Лейбніца в місті Гархінг під Мюнхеном (федеральна земля Баварія).

«Нова розробка вдвічи потужніша за ЕОМ в Гархінгу», — констатував заступник керівника центру в Юліху Норберт Аттіх. За його словами, новинка буде використовуватися, зокрема, для дослідження процесів у людському мозку, а також для вивчення кліматичних змін.

Два найпотужніших комп'ютера в світі знаходяться в США — Titan Cray XK47 (17,59 петафлопс) та Sequoia BlueGene (16,33 петафлопс). Третє місце займає японський K Computer продуктивністю 10,51 петафлопс. Введений в експлуатацію JuQueen замикає першу п'ятірку.

Теги: IBM, Top500, суперкомп'ютер

Матеріали за темою:

Коментарі