Конференція Високопродуктивні обчислення, Київ, 13-15 жовтня 2014

NVidia спроектувала найбільш енергоефективний суперкомп’ютер

7 лютого 2013

Інформаційному суспільству потрібні суперкомп'ютери. Але з урахуванням збільшення масштабів енергетичної кризи, ключовим пріоритетом стає ефективність.

Проблема в тому, що для роботи подібних пристроїв потрібна величезна кількість енергії. Цю проблему спробували вирішити інженери Eurotech та NVIDIA, спроектувавши новий суперкомп'ютер Eurora.

Крім того, що ця машина буде відрізнятися величезною обчислювальною потужністю, вона, якщо вірити даним NVIDIA, також зможе похвалитися рекордним рівнем енергоефективності.

У блозі компанії NVIDIA говориться, що Eurora вдалося досягти обчислювальної ефективності на рівні "3150 мегафлопс на 1 ват при збереженні стабільності". Це на 26% вище, ніж у кращої машини останньої версії рейтингу найбільш енергоефективних суперкомп'ютерів Green500.

Це відмінний результат, якого вдалося досягти серед іншого і завдяки системі охолодження гарячої води Aurora, створеній спеціалістами Eurotech.

За рахунок використання системи охолодження гарячої води, Eurora не потребує кондиціонерів. А це дає величезну економію електроенергії.

Інженери NVIDIA описали переваги використання гарячої води, вказавши на те, що вона може бути "використана для обігріву будинків, а потім повернута назад в систему охолодження суперкомп'ютера".

Eurora обладнана 64 обчислювальними вузлами, кожен з яких складається з двох процесорів Intel Xeon серії E5 та двох графічних прискорювачів NVIDIA Tesla K20. Оскільки унікальна система водяного охолодження дозволяє Eurotech економити місце, інженери можуть помістити в одну стійку по 256 центральних та графічних процесорів.

Але не тільки система водяного охолодження допомогла творцям Eurora досягти своєї мети в галузі енергоефективності. Графічні процесори Telsa K20 також відмінно економлять електрику. За словами представників NVIDIA, вони в чотири рази перевершують за ефективністю центральні процесори на базі архітектури x86.

Суперкомп'ютер Eurora був встановлений в обчислювальному центрі Cineca в Болоньї, Італія, на минулому тижні. Фахівці NVIDIA та Eurotech прогнозують, що він дозволить заощадити 2,5 млн. кіловат годин та уникнути попадання в атмосферу 1500 тонн CO2 протягом 5-річного терміну служби.

За матеріалами SlashGear.

Теги: Green500, NVidia, Tesla, енергоефективність, охолодження, суперкомп'ютер

Матеріали за темою:

Коментарі