Конференція Високопродуктивні обчислення, Київ, 13-15 жовтня 2014

Україна опинилася в хвості рейтингу найбільш інноваційних країн світу

4 лютого 2013

У списку найбільш інноваційних країн планети, який був створений агентством Bloomberg, Україна опинилася на 42-й позиції із 50 можливих.

Bloomberg з'ясовував інноваційність країни за такими критеріями:

  • інтенсивність дослідних і конструкторських робіт (R&D);
  • рівень розвитку високих технологій; число дослідників;
  • рівні продуктивності праці та освіти;
  • ефективність промисловості і патентна активність.

За рівнем інтенсивності досліджень Україні дісталося 37 місце, продуктивності праці — 69, концентрації високих технологій — 47, числа вчених — 39, продуктивності промисловості — 34, за рівнем освіти — 6, а патентної активності — 17.

Варто відзначити, що перше місце в рейтингу дісталося США, другий рядок отримала Південна Корея, третій — Німеччина, четвертий — Фінляндія, а п'ятий — Швеція. Україна опинилася між Грецією (41) і Болгарією (43).

Внизу списку опинилися Південна Африка (50), Білорусь (49) і Македонія (48).

Низька позиція України корелює з результатами дослідження журналу The Economist, який представив рейтинг країн, що володіють найбільшим потенціалом в середньостроковій перспективі. У цьому списку Україна займає один з нижніх рядків, випередивши лише Кенію і Нігерію.

Теги: інтелектуальна власність, наука, технології

Матеріали за темою:

Коментарі

Коментарі до "Україна опинилася в хвості рейтингу найбільш інноваційних країн світу":

Андрій Шевченко05.02.2013

"продуктивності праці — 69" із 50 можливих - тут щось не так?

Андрій Шевченко05.02.2013

Бажаючи можуть подивитися 111 показників, що дають глобальний індекс конкурентноспроможності на сайті World Economic Forum. Витяг інформації по деяким странам і порівняльний аналіз можно знайти тут http://ung.in.ua/ua/news/62/ . Також приведені файли по Україні, Россії, Польщі, Канади та Іспанії.
Якщо порівняти індекси, що відповідають за іноваційний розвиток, то немає сумніву, з ким треба тісно співпрацювати, щоб розвинути єдиний потенціал – наукові кадри (25 місце) , а не погрязти у трясині коррупції ( 133 місце із 144 стран).