Конференція Високопродуктивні обчислення, Київ, 13-15 жовтня 2014

Механічний комп’ютер Бебіджа

1 грудня 2012

Машина Бебіджа була спроектована ще у дев’ятнадцятому сторіччі, проте через недосконалість технологій та фінансові проблеми так і не була побудована. Ця машина була складним калькулятором, і разом з аналітичною машиною, яка існує лише на папері, вважаються прототипом усіх сучасних комп’ютерів.

Машина Бебіджа

Машина є механічною версією сучасних комп’ютерів, але з шестернями, шківами та валами замість мікросхем.

Щестерні

Перший екземпляр було створено у 1991 році спеціалістами Лондонського музею науки, на втілення в життя креслень Беббіджа у них пішло 6 років.

Всередині

Тепер існує ще один екземпляр суперкалькулятора 19 сторіччя, створений інженером з того ж лондонського музею та одним помічником, але вже удвічі швидше.

Цифрові барабани

Всі частини унікальні та змонтовані вручну, більша частина деталей виготовлена з дотриманням точності, характерної для механіки 19 століття. Єдиним виключенням стали 248 коліс з цифрами, їх зробили на сучасному станку щоб зекономити час.

Основна різниця між двома машинами — у нової версії є принтер, спроектований Бебіджем.

Машина у музеї

Машина вже доставлена у музей історії комп’ютерів у Маунтін Вью у Каліфорнії. Створення та доставку суперкомп’ютера оплатив мультиміліонер Натан Мілворд, один з топ-менеджерів Microsoft.

Перевезення

Теги: історія, наука

Матеріали за темою:

Коментарі