Конференція Високопродуктивні обчислення, Київ, 13-15 жовтня 2014

Суперкомп’ютер IBM Watson допоможе лікувати рак

26 грудня 2011

Суперкомп’ютер IBM Watson, який є реалізацією системи штучного інтелекту, здатної розуміти питання людської мови та знаходити на них питання в «інформаційному середовищі», крім безпосереднього ведення медичної практики, задіє свої можливості до пошуку доступних, з практичної точки зору, варіантів лікування онкологічних захворювань.

Як пояснює сайт Computerworld, «професійною» підготовкою суперкомп’ютера для цієї відповідальної місії займались інженери IBM та WellPoint, які розробили необхідне програмне забезпечення. Watson допоможе у роботі онкологам медичного центру Сидарс-Синай у Лос-Анжелесі. Алгоритми роботи машини будуть постійно удосконалюватись під наглядом лікаря William Audeh, директора Інституту раку медичного центру Сидарс-Синай.

Watson, апаратна частина якого розташована у штаб-квартирі WellPoint, отримає доступ до усіх накопичених знань про кілька типів пухлин, що стане важливою підмогою у розв’язанні поставлених перед машиною завдань.

Watson отримав світове визнання у лютому цього року після перемоги у телешоу «Jeopardy!» над двома видатними переможцями. Під час гри суперкомп’ютер отримав доступ до 200 мільйонів сторінок структурованих та неструктурованих даних, включаючи повний текст Вікіпедії, але був позбавлений доступу до Інтернет. Watson складається з 90 серверів, кожен з яких має 4 восьмиядерних процесора Power7. Обсяг оперативної пам’яті обчислювального комплекса складає 15 ТБайт, а продуктивність досягає 80 ТФлопс.

IBM Watson

Теги: IBM, Watson, суперкомп'ютер, штучний інтелект

Матеріали за темою:

Коментарі