Конференція Високопродуктивні обчислення, Київ, 13-15 жовтня 2014

BMW переміщує суперкомп’ютери до Ісландії для зменшення шкідливих викидів

28 листопада 2012

Німецький виробник автомобілів BMW перемістив свій центр з високопродуктивних обчислень до Ісландії, де він буде отримувати енергію з відновлюваних джерел, що дозволить скоротити викиди оксиду вуглецю на 3600 тон на рік.

Компанія перемістила 10 своїх HPC кластерів, які разом споживають 6,31 ГВт•годин енергії щороку, з Німеччини до датацентру компанії Verne Global у Кефлавіку, Ісландія, який на 100% використовує енергію з відновлюваних джерел: геотермальні та гідроелектричні генератори.

У «зеленого» датацентру компанії Verne це перший широко відомий клієнт, а BMW – не перша серед відомих компаній, яка вирішила попіаритись на темі «зелених» обчислень.

За твердженням BMW, компанія зекономить близько 80% витрат на обчислення, включаючи краш-тести та моделювання аеродинаміки, а також CAD/CAE.

Звичайно, це крихти у порівнянні із загальним внеском компанії у глобальні зміни клімату. BMW виробляє мільйони автомобілів щороку, кожен з яких утворює близько п’яти тон парникових газів щороку, отже, п’ять мільйонів тон лише за рік. І це не рахуючи 100 тисяч мотоциклів.

Крок BMW – швидше черговий маркетинговий хід на фоні постійних новин про зміни клімату, глобальне потепління та кампанії про зменшення витрат корисних копалин. Компанія зменшить викиди приблизно на 700 автомобілів на рік, набагато менше, ніж одна тисячна щорічного випуску, а якщо згадати, що автомобіль використовується не один рік, то й того менше.

Все ж певне зменшення викидів справді є, разом із демонстрацією можливостей компанії Verne і переміщення основних обчислювальних потужностей у заокеанську країну.

Цей крок може мати відношення не тільки до викидів, а й до витрат на енергію. Маючи великі та надійні джерела відновлювальної енергії, Ісландія пропонує дешеві довгострокові контракти на надання електрики. Для деяких користувачів енергія може надаватись за однією ціною протягом 20 років після укладення договору, що є дуже вигідною пропозицією на фоні вартості електрики у Європі та США, яка постійно зростає.

Теги: BMW, Green, HPC, високопродуктивні обчислення, енергоефективність, суперкомп'ютер

Матеріали за темою:

Коментарі