Конференція Високопродуктивні обчислення, Київ, 13-15 жовтня 2014

Китай готує новий власний процесор для ПК та серверів

25 листопада 2012

Китай представить свій новий 8-ядерний процесор Godson на початку наступного року, щоб продемонструвати можливості в галузі виробництва чипів у порівнянні з Intel, AMD та ARM.

Компанія Loongon Technology, яка частково фінансується Китайською академією наук, надасть інформацію про процесор Godson 3B1500 з частотою 1,35 ГГц та продуктивністю 173 ГФлопс при енергоспоживанні 40 Вт.

Деталі про новий CPU стануть відомі на конференції International Solid-State Circuits Conference, яка буде проходити наступного року у Сан-Франциско 17–21 лютого.

Новий процесор Godson

Процесори Godson є результатом прийнятого раніше рішення Китаю створити власний процесор для ПК, серверів та суперкомп’ютерів.

Дослідження почались у 2001 році, а першим чипом став 32-бітний Godson-1. Чипи Godson створено не на архітектурі ARM, яка сьогодні широко розповсюджена у мобільній електроніці, і не на x86, яка використовується у процесорах Intel та AMD.

Godson базується на наборі інструкцій MIPS 64 від розробника чипів компанії MIPS, яку придбала англійська Imagination Technologies. На відміну від інших процесорів, Godson не підтримуються ОС Windows та зазвичай працюють на різноманітних варіантах Linux. Варто згадати, що Android 4.1 також перенесли на архітектуру MIPS.

40-ватний процесор Godson 3B1500, швидше за все, розробляється для використання у настільних ПК, ноутбуках та серверах.

Зусилля Китаю у галузі розробки чипів переслідують одну мету — щоб країна отримала власну програмну та апаратну інфраструктуру та менше залежала від зовнішніх ресурсів.

4-ядерний чип Godson 3A використовувався у ноутбуках типу Loongson 3A Notebook, який має 13,3-дюймовий екран (1366х768), чипсет AMD RS780E + SB710, 2 ГБ оперативної пам’яті, 320 ГБ жорсткого диску, вихід HDMI, слот для SIM-картки та важить 2 кг.

Останні роки Китай починає змагатись з США, Японією та іншими країнами у створенні найшвидших суперкомп’ютерів. Так, Sunway BlueLight MPP, в основі якого лежать процесори ShenWei SW1600, посів 28 місце в останньому рейтингу Топ-500.

Теги: Android, Godson, Linux, процесори, суперкомп'ютер

Матеріали за темою:

Коментарі