Конференція Високопродуктивні обчислення, Київ, 13-15 жовтня 2014

Суперкомп’ютер Cray XC30 матиме продуктивність 100 петафлопс

10 листопада 2012

Компанія Cray, яка на днях повідомила про запуск першого суперкомп’ютера XK7 Titan, встановленого у Національній лабораторії Оук Рідж Міністерства енергетики США, продуктивність якого перевищує 20 ПФлопс, оголосила про запуск нового суперкомп’ютера.

Модель Cray XC30, раніше відома під кодовою назвою Cascade, відкриває нове покоління суперкомп’ютерів. Її теоретична продуктивність може сягати 100 петафлопс.

Cray XC30

Суперкомп’ютер частково розроблено у рамках програми DARPA High Productivity Computing Systems. Він використовує топологію Dragonfly.

У системі буде встановлено процесори сімейства Intel Xeon E5-2600. Технологія дозволяє об’єднати до 1 млн. процесорних ядер. У майбутніх версіях XC30 розробники мають намір додавати прискорювачі Intel Xeon Phi або NVidia Kepler, що забезпечить подальший приріст продуктивності.

Компанія Cray вже підписала кілька контрактів на постачання XC30 на суму більше 100 млн. доларів. Серед перших замовників — національний суперкомп’ютерний центр Лугано (Швейцарія), дослідницький центр імені Позі у Перті, який належить Австралійському державному об’єднанню наукових та прикладних досліджень, науковий суперкомп’ютерний центр міністерства освіти, науки та культури Фінляндії, дослідницький обчислювальний центр міністерства енергетики США у Берклі, академічний обчислювальний центр університету Кіото (Японія) та суперкомп’ютерний центр університету Штутгарту (Німеччина). До речі, саме університет Штутгарту став першим замовником ще у 2010 році.

Вузли суперкомп'ютера Cray XC30

Суперкомп'ютер Cray XC30 складається з шаф розмірами 203 х 90 х 157 см, у кожну з яких входить до 384 процесорів (3 072 ядер). Їх сумарна пікова продуктивність дорівнює 66 ТФлопс. Один обчислювальний вузол має два процесора та від 32 до 128 ГБ пам’яті з пропускною здатністю 117 ГБ/с.

Наступний рівень компоновки об’єднує чотири вузла та спеціалізований комутатор-процесор Aries з 48 портами сумарною продуктивністю 500 ГБ/с, який обслуговує один модуль. Шістнадцять таких модулів займають один блок шасі, яких у шафі до трьох.

Разом одне шасі важить 1 565 кг, має до 24 ТБ оперативної пам’яті та споживає до 88 кВт енергії. Крім того, заявлено впровадження нових технологій у сфері енергозбереження та охолодження. Зокрема, відмічається використання системи охолодження перехресними потоками повітря та водяного охолодження.

У якості систем збереження даних може використовуватись Cray Sonexion 1300, яка у мінімальній конфігурації (1 шафа) має ємність 180 ТБ, а у максимальній — 65 ПБ.

На новому суперкомп'ютері використовується операційна система Linux SUSE та фірмове інтегроване програмне оточення.

Запуск першого суперкомп'ютера Cray XC30 повинен відбутись на початку 2013 року.

Теги: Cray, Intel, високопродуктивні обчислення, охолодження, приріст продуктивності, суперкомп'ютер

Матеріали за темою:

Коментарі