Конференція Високопродуктивні обчислення, Київ, 13-15 жовтня 2014

Бачити сигнали зі Всесвіту до Великого вибуху (відео)

30 жовтня в залі засідань Вченої ради НТУУ «КПІ» завідувач кафедри математики Оксфордського університету, відомий вчений, професор, член Лондонського Королівського товариства, почесний професор багатьох університетів і академій сер Роджер Пенроуз прочитав лекцію на тему «Seeing Signals From Before the Big Bang».

Сер Роджер Пенроуз — один з найвідоміших фізиків-теоретиків і математиків сучасності. Автор теорії «твісторів», яка зіграла визначну роль у розвитку квантової теорії поля; гіпотези «космічної цензури»; теорії «спінових систем», винахідник «мозаїки Пенроуза», що дозволяє за допомогою двох плиток простої форми заповнити нескінченну площину; теорії квантового нейрокомп'ютингу (спільно зі Стюартом Хамероффом), яка розглядає активність людського мозку як квантовий процес, та іншого.

Перу професора Пенроуза належать книги, які стали науковими бестселерами, — «Новий розум короля» та «Шлях до реальності».

Нагороджений численними відзнаками і преміями, в тому числі премією Альберта Ейнштейна, премією Вольфа з фізики (спільно зі Стівеном Хокингом), медаллю Коплі та іншими. За видатні заслуги в галузі фізики королева Англії удостоїла його титулу рицаря.

Теги: космос, математика, наука

Матеріали за темою:

Коментарі