Конференція Високопродуктивні обчислення, Київ, 13-15 жовтня 2014

Про припущення та поглинання

Ринок ПК увійшов у «штопор», багато компаній змушені визнати свої більш ніж скромні результати, але, звісно, є і переможці. Однозначно, AMD такою не є, на горизонті маячить маса звільнень. Знову ходять чутки про захоплення.

Відповідно до дослідження ринку інститутом Гартнера, ринок ПК у третьому кварталі 2012 року скоротився на 8,3% (або 8,6% за даними аналітичної компанії IDC) у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Лідер ринку компанія Hewlett Packard, яка мала опублікувати дані про катастрофічне падіння прибутку (втрат на близько 9 млрд. доларів) цього літа, продала на 16% менше і, можливо, тим самим уступила свої позиції Lenovo, принаймні, якщо вірити даним Гартнера, а не IDC. Останні показують невелику перевагу HP у 15,9% проти 15,7%.

Ноутбуки, які протягом тривалого часу були рушієм ринку, схоже, втрачають це звання. За даними Digitimes Research, обсяги продажів в одиницях товару зменшились на 11% у третьому кварталі у порівнянні з минулим роком.

Apple – єдина з компаній, яка змогла показати протилежну тенденцію, її ноутбуки нового покоління, випущені у червні, дали 30% зростання обсягів продажів у порівнянні з минулим кварталом.

На додачу Apple зараз отримує хороші результати від продажів iPhone 5, так що квартальні показники, які на основі попереднього періоду очікувались на нижчому рівні, цієї осені насправді повинні значно покращитись.

І, звичайно, не забудемо про компенсацію у мільярд доларів, які Apple має отримати від свого конкурента Samsung Electronics за рішенням суду. Однак, Samsung ще не виплатив її, натомість відкривши вогонь у відповідь, атакуючи Apple своїми позовами, які також стосуються iPhone 5.

Чим би тяганина не закінчилась, корейський гігант може виплатити компенсацію з кишенькових витрат. Samsung з гордістю оголосила про свої квартальні результати. З рекордним оборотом у 47 млрд. доларів Samsung Electronics посилює лідерство в ІТ бізнесі, а очікуваний квартальний прибуток у 7,3 млрд. доларів виглядає зовсім непогано, не дивлячись на те, що Apple, швидше за все, отримає більше.

Погані прогнози

Інші компанії, натомість, мають значно зменшити свої очікування. Intel у вересні довелось зменшити прогноз обороту, зрештою, вона отримала на 5% менше доходів та 14% менше прибутку.

За нею слідує AMD з 10% втратами доходу та більш серйозними наслідками. Компанія намагається зменшити власні витрати за рахунок чергового масового скорочення 15% співробітників. Це виглядає дуже погано для AMD.

Терміново необхідні нові розробки, типу Steamroller, ймовірно, будуть відкладені у довгий ящик, а запуск нового процесора Hondo (Z-60) для планшетів не виправдав очікувань, зокрема, припускалось, що його і не анонсують.

Зрештою, пристрої планується вивести на ринок у середині листопада. Ціна на них – це одне з складних питань. Так, Acer, кажуть, планує продавати планшети з Intel Clover Trail Atom на американському ринку за 499 доларів.

Компанію AMD можуть трохи обнадіювати чутки про деяке непорозуміння між Intel та Microsoft, яке, зокрема, стається вже не вперше.

На внутрішній зустрічі у Тайвані президент Intel Пол Отелліні бурчав, що Windows 8 насправді ще не закінчена. Microsoft заперечила, що Windows 8 – це найбільш ретельно перевірена операційна система «за всю історію», і «невідома проінформована особа» сказала агенції Bloomberg, що начебто Microsoft досі не змогла сертифікувати планшети з процесором Atom через неготове програмне забезпечення управління живленням. Неправда – каже інсайдер ринку Чарлі Дімержян. За його інформацією, потрібні драйвери давно вже сертифіковані.

AMD за зниженою ціною

З майбутньою кризою в AMD, падіння цін акцій і залишкову ринкову ціну в 2 млрд. доларів, чутки про поглинання поширюються все більше: поруч з Samsung, яка давно вже розглядалась можливим кандидатом на покупку, все частіше згадується Qualcomm.

Компанія з Південної Каліфорнії почувається непогано: її оборот втричі більший за показники AMD, а прибуток сягає мільярдів доларів. Тепер здається, що компанія також планує приєднатись до ініціативи AMD HSA, концепції гібридної архітектури, яка призначена для поєднання технологій AMD з технологіями інших виробників на одному чипі.

Але навіщо Qualcomm входити до бізнесу технологій x86? ARM-процесори Snapdragon розвиваються добре. Можливо, Qualcomm зацікавилась підрозділом ATI, який AMD придбала за надмірну ціну у 5 млрд. доларів.

Якщо говорити про поглинання, на думку спадає Texas Instruments. Поки компанія отримує значні прибутки від аналогових технологій, її філія з безпровідних технологій, які включають OMAP процесор, спостерігає зростання втрат.

Ізраїльський діловий журнал Calcalist стверджує, що Amazon розглядає можливість своєї участі у розробці мікросхем та планує придбати відділення OMAP у Texas Instruments (планшет Kindle Fire створено на основі OMAP 4). Кажуть також, що Amazon планує увійти на ринок смартфонів на Android. І хто знає, можливо Amazon ще щось планує.

Процесор Cortex A15 всередині платформи OMAP 5 до сих пір використовує 32 бітну логіку, проте має розширення, які можуть бути цікавими для серверів, такі як віртуалізація та адресування великих розмірів пам’яті, аж до 1 ТБ.

З цього всього добра можна побудувати суперкомп’ютер. На цьому ринку не видно жодних слідів кризи.

Суперники NVidia та Intel планують відкрити карти на суперкомп’ютерній конференції SC 2012 у Солт Лейк Сіті, де обидві компанії покажуть свої прискорювачі, які, за чутками, подолають планку в 1 терафлопс на операціях з подвійною точністю.

NVidia вже озброїла новий Titan з Національної лабораторії Оак Рідж прискорювачами Tesla K20, а Intel забезпечив суперкомп’ютер Stampede у Головному комп’ютерному центрі Техасу картами Xeon Phi.

Точні специфікації, як то частота процесорів, обсяги пам’яті, споживання енергії та ціни повинні були залишатись таємницею до початку конференції. Стався витік інформації, проте, він ні на що особливо не впливає – незабаром почнеться активне просування обох прискорювачів на ринок.

Отже, остаточна редакція карти Tesla K20 вже відома: 2 496 обчислювальних ядер, пікова продуктивність 1,17 терафлопс подвійної точності, частота GPU 705 МГц, 5 ГБ пам'яті та 225 Вт споживання електроенергії. Ціна – близько 4 000 доларів.

Таким чином, Intel вже знає, з чим доведеться мати справу. Маючи 7,1 млрд. транзисторів, Kepler GK 110 є найбільшою мікросхемою у світі. На конференції SC 2012 вона зустрінеться зі своїм новим суперником, Intel Xeon Phi.

Теги: Amazon, AMD, Apple, ARM, HP, HPC, Intel, Microsoft, NVidia, Samsung, технології

Матеріали за темою:

Коментарі

Коментарі до "Про припущення та поглинання":

Хороша бізнес-аналітика. Дякую.