Конференція Високопродуктивні обчислення, Київ, 13-15 жовтня 2014

Американці створили «супершпигуна» для смартфонів на Android

5 листопада 2012

Вчені з Університету Індіани разом з Управлінням з розробки морських систем ВМС США створили трояна під назвою PlaceRaider. «Черв’як» здатний слідкувати за користувачами смартфонів на базі Android, використовуючи камеру пристрою. Також програма створює 3D-моделі оточення навколо жертви.

Потужності сучасних смартфонів дійсно вражають. Ці гаджети володіють не тільки потужними процесорами та великим обсягом оперативної пам’яті, але й безліччю різних сенсорів: камера, мікрофон, GPS-навігатор, гіроскоп, компас тощо.

Все це дозволяє слідкувати за навколишнім оточенням, а за допомогою 3G-підключення та Wi-Fi можна швидко передати вкрадені дані на віддалений сервер, повідомляє Technology Review.

Роберт Темплман з Університету Індіани показав нову категорію шкідливого ПЗ, яке здатне не тільки красти особисту інформацію користувачів (фінансові дані, записи, коди, паролі), а й відтворювати оточення користувача у вигляді 3D-моделі. Програма здатна працювати у фоновому режимі на смартфонах з операційною системою Android 2.3.

Шпигун для смартфонів Android

Шпигун автоматично підключається до камери пристрою та надсилає зображення. PlaceRaider робить знімки випадково, визначаючи при цьому розташування та напрямок телефону.

Додаток автоматично відсіює темні та змазані знімки, які були випадково зроблені, наприклад, у кармані. На сервер надсилаються лише вдалі зображення. Тут вони об’єднуються у 3D-модель, ґрунтуючись на даних про місце знаходження телефону.

«Ми реалізувати нашу програму на основі Android з практичних міркувань. Ніщо не заважає нам перенести нашого «трояна» на iOS та Windows Phone», – заявив Темплман.

Працездатність додатку була перевірена у серії тестів на 20 інфікованих смартфонах. Апарати використовувались у звичному режимі, люди, які ними користувались, не знали про наявність в їх телефонах шпигуна.

З’ясувалось, що додаток працює надзвичайно ефективно: з 3D-моделей можна отримати набагато більше інформації, ніж з вихідного коду.

Заявлено, що PlaceRaider було створено для наглядної демонстрації можливостей зловмисників, що повинно стимулювати користувачів більше піклуватись про інформаційну безпеку.

Однак, швидше за все, виключно агітаційною метою розробка трояна не обмежувалась. За своєю суттю, ця програма є практично ідеальним шпигуном, який здатен ефективно здобувати необхідну інформацію, а 3D-моделювання дозволяє детально планувати військові операції.

Теги: Android, iOS, Windows, смартфон, технології

Матеріали за темою:

Коментарі