Конференція Високопродуктивні обчислення, Київ, 13-15 жовтня 2014

У США запустили найшвидший суперкомп’ютер світу

30 жовтня 2012

У лабораторії Oak Ridge National Laboratory (штат Теннессі, США) завершилось збирання найшвидшого у світі суперкомп’ютера Jaguar розробки фірми Cray для відкритих наукових розрахунків.

Новий суперкомп’ютер отримав ім’я Titan. Він має гібридну конфігурацію: кожен з 18 688 обчислювальних вузлів системи оснащено 16-ядерним серверним процесором AMD Opteron 6274 та прискорювачем NVidia Tesla K20.

Прискорювачі виконані на архітектурі нового покоління Kepler, яка, за твердженням виробника, має високу енергетичну ефективність. Функція Hyper-Q дозволяє кільком ядрам центрального процесора використовувати ядра CUDA на одному графічному чипі Kepler, що додатково збільшує ефективність роботи системи.

Загальний обсяг оперативної пам’яті кластера складає 710 ТБ.

Суперкомп'ютер Titan

Пікова продуктивність Titan перевищує 27 ПФлопс. Для порівняння, лідер поточного рейтингу Top500, система IBM Sequoia, має реальну продуктивність 16,3 ПФлопс.

Завдяки малому енергоспоживанню та низькій ціні GPU Tesla K20, суперкомп’ютер Titan у десять разів швидший та у п’ять разів економніший за свого попередника, системи Jaguar. Якби лабораторія Oak Ridge модернізувала Jaguar шляхом традиційного нарощування CPU, то система була б у чотири рази більшою, а її енергоспоживання перевищувало б 30 МВт.

Розробка Titan почалась три роки тому, коли в Oak Ridge вирішили оновити Jaguar, колишнього лідера серед відкритих систем для наукових обчислень та найпотужніший суперкомп’ютер світу.

Оновлення системи включає установку прискорювачів Tesla K20 у якості обчислювальних модулів у 200 серверних стійок суперкомп’ютера Cray XK7, а також встановлення 710 ТБ пам’яті. Titan грає ключову роль у переході на екзафлопсний рівень обчислень, оскільки наступним етапом розвитку проекту є створення суперкомп’ютера у 1 000 ПФлопс.

Суперкомп’ютер планується використовувати для моделювання складних фізичних та біологічних процесів. Доступ до суперкомп’ютера матимуть урядові лабораторії та наукові установи.

Теги: AMD, Cray, CUDA, GPU, IBM, Kepler, NVidia, Tesla, Top500, графічні прискорювачі, екзафлопс, суперкомп'ютер

Матеріали за темою:

Коментарі

Коментарі до "У США запустили найшвидший суперкомп’ютер світу":

Интересно как на нем идет гта или контра? :)