Конференція Високопродуктивні обчислення, Київ, 13-15 жовтня 2014

Компанія Adapteva обіцяє «суперкомп'ютери для кожного»

28 вересня 2012

Компанія Adapteva анонсувала проект Parallella зі створення компактного енергоефективного комп'ютера. Adapteva заснована у 2008 році і спеціалізується на створенні низьковольтних RISC-чипів. Свою інтелектуальну власність компанія хоче ліцензувати виробникам мобільних процесорів.

Проект Parallella передбачає розробку "суперкомп'ютера для кожного". Передбачається, що основою пристрою стануть двохядерний процесор з архітектурою ARM та спеціалізований акселератор обчислень Epiphany з 16 або 64 ядрами.

Архітектура прискорювача Epiphany

Міні-комп'ютер розміром 85x53 отримає 1Гб оперативної пам'яті, слот для карт MicroSD, мережевий адаптер Gigabit Ethernet, два порти USB 2.0 та інтерфейс HDMI. Операційна система — Ubuntu Linux.

16-ядерний прискорювач

Adapteva розраховує залучити не менше $750 тис. Ці кошти підуть на організацію виробництва версії міні-комп'ютера з 16-ядерним прискорювачем. Пристрій з піковою продуктивністю 26 гігафлопсів планується продавати за $99.

64-ядерний прискорювач

Якщо вдастся залучити більше $3 млн., Adapteva випустить комп'ютер з 64-ядерним прискорювачем. Його продуктивність складатиме 90 гігафлопсів, ціна — $199. Поки що залучено лише $23 тис.

Теги: прискорювачі, процесори, технології

Матеріали за темою:

Коментарі