Конференція Високопродуктивні обчислення, Київ, 13-15 жовтня 2014

Полімерну зброю можна надрукувати на 3D-принтері (відео)

Група ентузіастів, які об’єднались під вивіскою DefenseDistributed, намагається зібрати кошти на реалізацію дуже неоднозначного проекту з розробки вогнепальної зброї, яку цілком можна було б надрукувати на 3D-принтері. Мова йде зовсім не про макет.

Надрукований таким чином пістолет, наприклад, має бути здатним вистрілити принаймні раз і володіти достатньою вбивчою силою, щоб відправити у кращий світ того, на кого він буде спрямований.

У рамках проекту WikiWeapon його розробники намагаються зібрати 20 тисяч доларів, половина з яких піде на покупку чи оренду великого 3D-принтера Stratasys, ще частина — на конкурс кращого проекту зброї (з призовим фондом 1000-2000 доларів), а решта — безпосередньо на розробку та тестування вже надрукованих моделей.

3D зброя

Експерименти з виготовленням компонентів вогнепальної зброї за допомогою 3D-принтерів вже проводились, і досить успішно: за допомогою такого принтера вдалось надрукувати ствольну коробку для автомата AR-15.

Модель деталі автомата

Передбачається, що для створення готових моделей буде досить підключеного до комп’ютера 3D-принтера RepRap, ціна якого складає близько тисячі доларів. RepRap здатен надрукувати більшість деталей для іншого такого принтера, тобто практично здатен «самовідтворюватись», причому в буквальному сенсі.

Іншими словами, у випадку успіху проекту WikiWeapon, відкриваються шляхи до воістину повсюдного розповсюдження зброї – створити її можна буде у будь-якому місці, де є комп’ютер, 3D-принтер та витратні матеріали до нього.

Хоча у США зброя продається вільно, а право володіти нею закладено у Конституції, проект WikiWeapon все одно викликає безліч питань, як юридичних, так і етичних.

Засновники проекту стверджують, що індивідуальне володіння «полімерним» пістолетом буде абсолютно законним – принаймні до того часу, поки такою зброєю не намагаються торгувати.

З іншого боку, у США володіти зброєю не можуть особи, засуджені за які-небудь серйозні злочини або які перебувають на обліку у психіатра. Однак що може завадити їм придбати собі 3D-принтер, скачати собі потрібний CAD-файл та надрукувати смертоносну «іграшку»?

Заряджений надрукований магазин

Особливо гостро постають подібні питання на фоні нещодавніх трагічних подій, коли психічно хворі або расово-стурбовані особистості відкривали вогонь по великих скупченнях людей.

Досить згадати розстріл кіноглядачів на прем’єрі останнього «Бетмена» у Колорадо чи напад скінхеда на храм сикхів. Слід відмітити, що події у кінотеатрі, як і переважна більшість інших, відбулись у так званій «gunfree» зоні. Кількома днями пізніше інший псих намагався повторити сценарій з Колорадо, але неправильно обрав місто і був підстрелений озброєним громадянином, щойно витягши зброю…

Нинішній уряд США досить активно просуває ідею про обмеження вільного продажу зброї, що викликає у противників цієї ініціативи бурю емоцій: зрештою, це дійсно замах на традицію. Дійшло до того, що, наприклад, Дейв Мастейн, гітарист та вокаліст групи Megadeath, прямо звинуватив уряд США у «підстроюванні» згаданих трагедій з метою відміни вільного продажу зброї. Конспірологія конспірологією, але проблема залишається.

При цьому автори WikiWeapon і не приховують, що підспудно домагаються повалення існуючих обмежень на обіг зброї і у США, і у всьому світі, виходячи із настільки ж обґрунтованого, настільки й прекраснодушного переконання, що, маючи справу з озброєним населенням, можновладцям неминуче доведеться стримувати свої тиранічні зусилля, поводитись більш пристойно чи хоча б більш розумно, ніж у тому випадку, коли зброї на руках у громадян немає.

Що ж, якщо WikiWeapon досягне своєї мети, то ситуація у світі дійсно може різко змінитись. Ключове слово, однак, «якщо»…

Через сайт колективних пожертвувань Indiegogo їм вдалось навіть зібрати близько двох тисяч доларів, однак потім власники ресурсу раптово закрили сторінку проекту, пославшись на деяку «нестандартну активність акаунту». Не виключено, що це тільки початок проблем цього проекту, який зарано привернув до себе занадто багато уваги.

Теги: технології

Матеріали за темою:

Коментарі

Коментарі до "Полімерну зброю можна надрукувати на 3D-принтері (відео)":

український 3Д принтер09.08.2014

А ми вже друкуємо її на наших 3Д принтерах: http://prusa.com.ua