Конференція Високопродуктивні обчислення, Київ, 13-15 жовтня 2014

Смартфони визнано придатними для розподілених обчислень

Часто можна почути, що сучасний телефон потужніший за суперкомп’ютер тридцятирічної давнини. Його обчислювальні ресурси в основному використовуються для активної роботи з додатками, тоді як в інший час процесор простоює.

У випадку з десктопами такі простої давно навчились використовувати на благо суспільства. Спеціальні програми використовують вільний час комп’ютера для розв’язання певних науково-дослідних задач, наприклад, пошуку наступних простих чисел. Журнал New Scientist пише, що німецький вчений Фелікс Бюшинг розробив аналогічну програму і для мобільних телефонів.

Головна проблема постійного використання процесора смартфона – це швидке розрядження акумулятора. Час автономної роботи телефона напряму пов’язаний із завантаженням процесора. Тому при постійних обчисленнях телефон працюватиме від сили кілька годин.

Бюшинг пропонує просте рішення – активувати розподілені обчислення тільки при підключенні телефону до зарядного пристрою. Враховуючи, що багато людей залишають телефон заряджатись протягом ночі, це може виявитись корисним.

Дослід Бюшинга продемонстрував, що шість смартфонів з ОС Android дають загальну продуктивність 5,8 МФлопс, якщо їх підключити через стільникову мережу, 26,2 МФлопс – при підключенні через Wi-Fi та 29 МФлопс – через USB.

Сучасний ноутбук має продуктивність у кілька сотень разів вищу. Але, тим не менш, великий кластер з телефонів може виявитись по-своєму корисним. До того ж продуктивність телефонів та пропускна здатність мереж збільшуються, а вартість мобільного інтернету зменшується.

Теги: продуктивність, розподілені обчислення, смартфон, суперкомп'ютер

Матеріали за темою:

Коментарі