Конференція Високопродуктивні обчислення, Київ, 13-15 жовтня 2014

Пропускна здатність мереж Ethernet може сягнути 10 ТБіт/с до 2020 року

28 серпня 2012

Інститут інженерів електроніки та електротехніки (IEEE) сформував спеціальну робочу групу IEEE 802.3 Industry Connections Higher Speed Ethernet Consensus, якій належить вирішити питання швидкісних характеристик стандарту Ethernet наступного покоління.

Остаточну специфікацію IEEE 802.3ba було затверджено 2010 року. Вона описує стандарт передачі даних 100 Gigabit Ethernet та передбачає дві можливі швидкості передачі інформації: 40 та 100 ГБіт на секунду.

Дослідження показують, що потреба у двократному збільшенні пропускної здатності каналів зв’язку виникає приблизно раз на два роки. Це зумовлено, у першу чергу, появою нових відеосервісів, розвитком систем високопродуктивних обчислень та хмарних сервісів.

Новоутвореній робочій групі IEEE необхідно визначитись з вибором між швидкостями у 400 ГБіт/c та 1 ТБіт/с для Ethernet наступного покоління. Другий варіант, найбільш ймовірно, виявиться нежиттєздатним через високу вартість обладнання. Новий стандарт може бути ратифіковано 2015 року.

Відмічається також, що при збереженні сучасних темпів зростання навантаження на канали передачі даних, до 2020 року виникне нагальна потреба у Ethernet мережах з пропускною здатністю у 10 ТБіт/c.

Теги: Ethernet, IEEE, мережа, пропускна здатність, технології

Матеріали за темою:

Коментарі