Конференція Високопродуктивні обчислення, Київ, 13-15 жовтня 2014

Microsoft патентує технологію тотального стеження за людьми

27 серпня 2012

Microsoft патентує технологію автоматичного запису та індексації усіх подій, які відбуваються в житті людини. Теоретично дана технологія може використовуватись для тотального стеження за людьми.

Microsoft розробляє технологію під назвою Life Streaming, яка теоретично дозволить проводити постійне спостереження за будь-якою людиною, хоча заявленою метою проекту є «миттєвий обмін враженнями». Інформація про проект стала відомою завдяки публікаціям Бюро США з патентів та товарних знаків заявки на патент, поданої софтверним гігантом.

«Розвиток дешевих технологій захоплення зображення дозволив користувачам записувати безліч подій свого життя. Однак процес запису, як правило, потребує спеціальних дій, зокрема, вибору кута зйомки. Також треба зрозуміти, коли необхідно почати зйомку», – сказано в заявці.

Корпорація пропонує спростити цей процес та створити «пристосування для запису життя», яке буде неперервно фіксувати у формі відео- та аудіоконтенту всі події в житті користувача, включаючи новий життєвий досвід.

Контент, записаний пристроєм, в деяких варіантах реалізації може автоматично групуватись, індексуватись та зберігатись для майбутнього використання. Завдяки індексації та збереженню «записів з життя» пристрій зможе виконувати пошук серед накопичених записів, причому не тільки тих, які будуть збережені в його пам’яті, а й в пам’яті інших подібних «відеомагнітофонів життя». Це дозволить обмінюватись «враженнями» через кілька хвилин або років, повідомляється у заявці.

В деяких варіантах реалізації записи, згенеровані пристроєм, можуть аналізуватись в режимі реального часу та автоматично «проштовхуватись» на один або кілька «пристроїв призначення». Можливість автоматичного миттєвого «проштовхування» записів з життя у вигляді «живих стрічок» на інші пристрої дозволить друзям та родичам відчувати емоції іншої людини в режимі реального часу.

Згідно опису, в залежності від конструкції, прилад для запису може включати цифрову відеокамеру, яка буде писати «живу стрічку», мікрофон, мережевий інтерфейс, процесор та пам’ять. Камера при цьому може не тільки знімати відео, але й робити фотознімки. Роль мережевого інтерфейсу може грати безпровідний або провідний адаптер. Процесор буде відповідати за обробку даних та інші функції, описані вище.

На перший погляд, проект Microsoft не містить приховану мету, але, згідно з його описом, дані користувача будуть надсилатись у тому числі й на сервери, що може зробити всю систему зручним засобом для неперервного спостереження за користувачами та їх оточенням.

Кріпити «пристрій для запису життя» Microsoft пропонує до голови, у зв’язку з чим ця технологія нагадує Project Glass від компанії Google та інші схожі розробки, які проводить Apple. Чи буде заявлена Microsoft технологія коли-небудь реалізована, невідомо. У свою чергу Google планує поставити власну розробку на комерційні рейки вже в найближчі роки.

Теги: Microsoft

Матеріали за темою:

Коментарі