Конференція Високопродуктивні обчислення, Київ, 13-15 жовтня 2014

Intel купує собі "Люстру"

18 липня 2012

Найбільший світовий розробник мікропроцесорів Intel підписав угоду про покупку компанії Whamcloud, яка займається розробкою та підтримкою відкритих систем на базі кластерної файлової системи Lustre. Про це повідомив президент Whamcloud Брент Горда на сайті компанії.

Сума та умови договору не розкриваються. На думку аналітиків, Intel, що активно розвиває напрямок високомасштабованих систем, планує використовувати розробки придбаної компанії для розширення власної лінійки продуктів в галузі корпоративних серверів та високопродуктивних кластерів.

Нагадаємо, що раніше Intel вже здійснила серію значних придбань в суміжних галузях, купивши Fulcrum Microsystems, QLogic, а також низку технологій у Cray.

Компанія Whamcloud була створена у 2010 році як комерційний напрямок на базі відкритої кластерної файлової системи Lustre. Продукти компанії застосовуються в суперкомп'ютерах та корпоративних пакетах, які взаємодіють з великими обсягами інформації. Зокрема 70% систем із списку Top100 суперкомп’ютерів світу мають файлові сховища на основі ФС Lustre.

Теги: Cray, Intel, Lustre, суперкомп'ютер

Матеріали за темою:

Коментарі