Конференція Високопродуктивні обчислення, Київ, 13-15 жовтня 2014

Intel викупає HPC-активи Cray за 140 млн. доларів

7 травня 2012

Всесвітньо відома корпорація Intel та виробник суперкомп’ютерів Cray досягли згоди, згідно з якою за 140 млн. доларів Intel придбає частину ключових активів Cray, пов’язаних з технологією високопродуктивних з’єднань (HPC Interconnect).

За умовами угоди Cray збереже за собою частину прав на інтелектуальну власність, що належатиме Intel, продовжить використовувати у своїх серверах розробки Intel протягом як мінімум п’яти років. Крім того, до Intel мають перейти 74 співробітника Cray.

В цій угоді особливу цінність для Intel представляє проект, над яким зараз працюють інженери Cray, що передбачає розробку технологій прискорених міжчипових з’єднань Gemini та Aries, призначених для використання в суперкомп’ютері нового покоління Cray під кодовою назвою Cascade на базі процесорів Intel Xeon.

Для Cray ця угода повинна зміцнити фінансовий стан компанії, дозволити підтримувати існуючі системи та розробляти нові суперкомп’ютери. Поліпшуючи відносити з Intel, Cray розраховує покращити своє положення на ринку суперкомп’ютерів  та значно розширити можливості для подальшого росту рентабельності та сукупної капіталізації. Адже при поточній капіталізації Cray у 250 млн. доларів, фінансові надходження в розмірі 140 млн. доларів мають велике значення для компанії.

На ринку суперкомп’ютерів Cray стикається з жорсткою конкуренцією з боку IBM, HP та Fujitsu, що негативно впливає на показники її прибутковості. Погіршила фінансовий стан компанії і затримка у поставках процесорів Opteron виробництва AMD.

Придбання активів Cray допоможуть корпорації Intel посилити тиск на свого основного конкурента - AMD. Поки що в секторі HPC обсяги продажів не такі високі, як на ринку процесорів, але вищими є ціни на продукцію. Найближчим часом цей сектор має продемонструвати значний приріст розвитку, оскільки технологія інтерконект є ключовою для успішного розвитку високопродуктивних обчислень.

Таким чином, Intel з придбанням стратегічних активів Cray отримує пакет HPC-технологій, що дозволяють дуже швидко та з мінімальними затримками пересилати великі об’єми даних між вузлами суперкомп’ютера або багатовузлового обчислювального кластера, та сподівається прискорити свій рух на шляху до подолання екзафлопсного бар’єру.

За попередніми даними, угода буде укладена до кінця поточного кварталу.

Теги: AMD, Cray, HPC, Intel, екзафлопс, інтерконект, технології

Матеріали за темою:

Коментарі

Коментарі до "Intel викупає HPC-активи Cray за 140 млн. доларів":

Іван07.05.2012

Кінець монополії Меланокса на ринку інтерконектів?