Конференція Високопродуктивні обчислення, Київ, 13-15 жовтня 2014

Російська національна хмарна платформа майже завершена

10 березня 2012

Ростелеком завершує розробку національної хмарної платформи. Проект, що отримав назву О7, буде запущений в березні 2012 р. на домені o7.com.

В даний час сайт закритий паролем, але у мережі з'явились скріншоти його інтерфейсу. Зовнішній вигляд поточної робочої версії сайту можна побачити на скріншотах нижче.

Хмарна платформа o7

У першу чергу на хмарній платформі будуть розгорнуті соціально значущі онлайн-сервіси (освіта, медицина, ЖКГ, безпечне місто та ін.). Крім того, будуть розділи для бізнес-замовників і приватних осіб.

віртуальний сервер

Всього на розвиток національної хмарної платформи в найближчі три роки буде виділено 476 млн руб. Ще приблизно стільки ж власних коштів вкладає в її створення «Ростелеком».

«Проте основна частина наших витрат припала навіть не на платформу, робота над якою почалася в травні 2011 р., а на співфінансування розробки хмарних додатків для неї. У цьому випадку суми обчислюються сотнями мільйонів рублів».

хмарні додатки

У ході конкурсів «Ростелеком» обирає одного учасника того чи іншого сегмента ІТ-ринку (електронний документообіг, медичні ІТ-системи тощо) і викуповує у нього виключні права на продукт під національну хмарну платформу. Крім того, вендор отримує кошти на доопрацювання свого рішення.

Керівники Ростелекому запевняють, що така модель не заважає API хмарної платформи бути відкритим для всіх розробників. Конкуруючі компанії також отримають можливість надавати свої рішення через хмару, що створюється «Ростелекомом», і отримувати відсоток від їх продажу. «Конкретна ставка відсотка визначається індивідуально», — говорить Нащокін.

На сьогоднішній день «Ростелеком» профінансував цілий ряд розробок. Наприклад, у частині медичних систем був обраний продукт казанської компанії «Корпоративні інформаційні рутини» (більше 100 млн руб.). В якості електронної школи — «Барс», ЖКГ — «Ресурс-Інвест», системи 112 для МНС — «Протей».

хмарні сервіси

«Конкретні ціни на кожен із сервісів поки розробляються, і будуть коригуватися на основі попиту. У тестовій версії порталу вони вказуються умовно», — говорить Олексій Нащокін.

За матеріалами CNews.ru

Теги: хмарні обчислення

Матеріали за темою:

Коментарі

Коментарі до "Російська національна хмарна платформа майже завершена":

Іван10.03.2012

Обсяги витрачених коштів вражають