Конференція Високопродуктивні обчислення, Київ, 13-15 жовтня 2014

Процесор Intel нового покоління Ivy розігнаний до 7 ГГц

29 лютого 2012

Ентузіастами gizmodo.com було оцінено розгінний потенціал одного з представників сімейства процесорів Intel нового покоління Ivy Bridge.

Експерименти проводилися з чіпом Core i7-3770K. Цей процесор виконано за 22-нанометровою технологією, має чотири обчислювальних ядра, 8 Мб кеша третього рівня та інтегрований графічний контролер з підтримкою програмного інтерфейсу DirectX 11. Тактова частота складає 3,5 ГГц (до 3,9 ГГц в режимі «Turbo boost»), максимальне значення розсіюваною теплової енергії - 77 Вт.

Повідомляється, що при напрузі 1,889 В і множнику 63х, частоту процесора вдалося підняти до 7,06 ГГц, що в два рази вище номінальної. Для охолодження тестової системи використовувався сухий лід.

Відзначимо, що на сьогодні рекорд розгону процесорів Core належить двоядерному 32-нанометровому чіпу Core i5-655K: оверклокери змогли збільшити його частоту з номінальних 3,2 до 7,3 ГГц.

Проте, спеціалісти з HPC не рекомендують розгоняти обчислювальні вузли, оскільки це негативно впливає на надійність комп’ютерних систем.  Тому ця інформація має, насамперед, спортивний інтерес.


Теги: Intel, процесори

Матеріали за темою:

Коментарі