Конференція Високопродуктивні обчислення, Київ, 13-15 жовтня 2014

Вчені жартують

25 лютого 2012

На одній із своїх лекцій великий учений Давід Гільберт (1862-1943) сказав:

— Кожна людина має певний визначений кругозір. Коли він звужується і стає нескінченно малим, він перетворюється в точку. Тоді людина говорить: "Це моя точка зору".

Давида Гільберта запитали про одного з його колишніх учнів.

— Ах, цей? Він став поетом. Для математики в нього було занадто мало уяви.

Одного разу Евкліда запитали:

— Чому б ти віддав перевагу — двом цілим яблукам або ж чотирьом половинкам?

— Чотирьом половинкам, — відповів Евклід.

— Але хіба це не одне й те саме?

— Звичайно, ні. Адже обравши половинки, я зразу побачу, червиві ці яблука чи ні.

Ернст Цермело (1871—1953), німецький математик, один із засновників теорії множин, був приват-доцентом, тобто позаштатним викладачем з погодинною оплатою, в Геттінгенському університеті, коли деканом математичного факультету був інший видатний вчений — Фелікс Клейн (1849—1925) . Декан тримав творчі устремління своїх співробітників в залізній вузді. Одного разу на лекції з математичної логіки Цермело збентежив студентів такою логічної задачкою:

— Всі математики Геттінгена належать до двох класів. Одні роблять те, що не подобається їм, але подобається Клейну. Інші роблять те, що подобається їм, але не подобається Клейну. До якого класу належить в такому разі сам герр Клейн?

Ніхто не міг відповісти. Тоді Цермело вигукнув:

— Але це ж дуже просто! Сам Фелікс Клейн — не математик!

Резерфорд не дозволяв працювати в Кавендішській лабораторії довше шостої години вечора, а у вихідні дні не дозволяв працювати зовсім. Він говорив: «Цілком достатньо працювати до шостої години вечора, решту часу треба думати. Кепські люди, які занадто багато працюють і дуже мало думають».

Один з друзів Резерфорда сказав йому одного разу: «Щаслива ви людина, Резерфорд! Завжди на гребені хвилі». І почув відповідь: «Звичайно! Адже я сам її створюю...»

Об’єм піци

Теги: гумор, математика

Матеріали за темою:

Коментарі