Конференція Високопродуктивні обчислення, Київ, 13-15 жовтня 2014

Розширення співробітництва EGI у світі

3 лютого 2012

Європейська грід-інфраструктура (EGI) недавно підписала угоди з двома постачальниками ресурсних грід-інфраструктур, Українським національним грідом та Південно-африканським SAGrid, та одним координаційним проектом e.inventory. Ці угоди розширяють географічне охоплення грід-інфраструктури, збільшуючи кількість доступних ресурсів.

Меморандум про взаєморозуміння з Українським національним грідом був підписаний директором EGI.eu Стівеном Ньюхаузом та Генадієм Зінов’євим з УНГ.

УНГ — це грід-інфраструктура, яка включає комп’ютерні ресурси 30 національних інститутів та університетів України. Головна задача УНГ — розробка розподілених комп’ютерних та грід-технологій, необхідних для збільшення ролі комп’ютерних обчислень у фундаментальних та прикладних науках. УНГ також з’єднує українських вчених з різними важливими міжнародними грід-проектами.

Угода відкриє шлях до інтеграції УНГ в EGI та розгортання в Україні основних сервісів у відповідності до стандартів EGI. Це піде на користь швидкоростучій аудиторії українських грід-користувачів.

Угода між EGI та SAGrid була підписана на Технічному форумі у Ліоні інститутом Мерака, членом Південно-Африканської ради з наукових та промислових досліджень. Меморандум про взаєморозуміння має на меті включити SAGrid у спільноту EGI, а також дати можливість розвитку SAGrid завдяки досвіду інших членів EGI. Про наміри підписати меморандум було оголошено у осінній розсилці EGI.

Перед Новим роком, 23 грудня EGI підписала меморандум про взаєморозуміння з проектом e.inventory, який представляв Жорж Санчез. Цей проект працює над створенням європейської обсерваторії грід-інфраструктур, єдиної точки входу, єдиного вікна, он-лайн сховища даних, яка має інтуїтивний, інтерактивний та зручний інтерфейс, який відображає багатовимірні та поліморфні діаграми для спостереження за розвитком, аналізу та поширення досягнень грід-інфраструктур усім зацікавленим сторонам та широкій громадськості.

«На моє глибоке переконання, Європейська обсерваторія грід-інфраструктур може активно сприяти діяльності EGI завдяки використанню та поширенню відповідних грід-розробок на національному та загальноєвропейському рівні», — сказав Жорж Санчес. — «Я вважаю, що це співробітництво додасть ваги обом проектам, і ми дуже сподіваємось на взаємовигідне, довгострокове партнерство».

Теги: EGI, грід, УНГ

Матеріали за темою:

Коментарі